Közösség

Vélemény:

 

85 Szárnyas fejvadász 2049

(2017)

Szárnyas fejvadász 2049

 
XETH   2018.03.04 18:18
1

A BR2049 egy igazi megosztó film lett, én pedig a pozitív oldalára kerültem. Hiába a több, mint 2,5 óra, végig lekötött és érdekelt, hogy miről szól ez a történet. Nehezen találom a szavakat, mert ennek a filmnek súlyos mondanivalója van. És valahol nagyon is a jelenbe vág. Tudom, hogy nagyon csapongóak a gondolataim, de ez egy mélyen elgondolkodtató film tud lenni, ha túllépünk azon, hogy ez egy hosszúra sikeredett nyomozós mozi. Denis Villeneuve-nek sikerült egy olyan filmet rendeznie, ami merőben más, mint a kultfilmmé vált Blade Runner, mégis teljesen tökéletesen kapcsolódik a régi mozihoz, méltó folytatása lett. Gyönyörű a képi világ, számomra a nonverbális és a verbális jelenetek tökéletes összhangot adnak, szerettem, amikor a zene hiányával nyomatékosítottak egy komoly jelenetet, jó volt, hogy amikor fel kellett frissíteni az emlékeimet a régi filmből, vagy egy, a jelenethez kapcsolódó korábbi történésről, a szereplő megtette helyettem. A színészek is mind - mind tökéletesen formálták a karaktereiket. Amikor úgy döntöttem, hogy csak megnézem ezt a filmet, nem gondoltam, hogy egy ilyen tökéletlenül tökéletes alkotást fogok majd látni. 5/5*