Közösség

Vélemény:

 

74 Darabokban

(2015)

Címe ellenére jól össze van rakva ez a film!

 
Erik Csok   2023.11.28 18:09
0

Jake Gyllenhaal számomra már az a kategória, hogy ha ő filmben szerepel, azt instant meg kell nézni. Ez a filmje is érdekelt már elég régóta, és tegnap este sikerült megnéznem. És nekem ez a film bejött, nagyon is! Fura film, ami azt illeti, a történet is, és a fő karakterünk személyisége is, de épp ez teszi különlegessé a filmet. Igazából nem egy helyen lehet rajta röhögni, vagy ha nem is röhögni, de mosolyt sokszor tud a néző arcára csalni, legalábbis nekem ez volt. Viszont ahogy már itt írták is, ez a film elsősorban egy dráma. És nagyon jól működik is benne a dráma. Van benne társadalomkritika és mondanivaló, ami azt sugallja szerintem, hogy a nehéz körülmények ellenére is az ember tudja élvezni az életét, ha akarja, valamint azt, hogy sosem késő felfedezni magunkban az új dolgokat. Jobban belegondolva, ez egy elég fontos üzenet a világnak és az embereknek is, mert ilyennel tényleg nem sok film foglalkozik. És még ki sem tértem Jake Gyllenhaalra, aki itt habár egy nyugodtabb, úgymond „lite-osabb” alakítást nyújt, valahogy mégis meg tudja mutatni a sokoldalúságát, innen is látszik, mennyire is egy jó színész. Összességében a Darabokban egy jó film, és megnézheti az, aki szereti a drámákat, valamint az, hogy a drámát kicsit kombinálják a vígjátékkal, csak még jobbá teszi!