Közösség

Vélemény:

 

73 Jurassic World: Bukott birodalom

(2018)

Jurassic World: Bukott birodalom

 
AngelCass   2018.06.13 00:19
0

Kár,hogy ilyen keskeny skálán lehet csak pontozni a filmeket mert én 10-ből 6-ot adnék rá az jobban tükrözi a filmet. Mert ez egy jól sikerült folytatás lett, ami felvezeti a folytatásokat, ilyen Majmok bolygója szerűre kerekedik, majd a széria ha jól vettem ki a film végéből. Hozott újat, de sajnos nem szárnyalja felül az előző részt történet szempontjából, pedig van egy nagyon jó emberi kizsákmányolásról szóló társadalomkritikája és elhozza nekünk az igazi Jurasic World-öt azzal,hogy így kidolgozták a dinók érzelem világát, komolyan mondom jobban megsirattam azt a szigeten maradt Barosaurust(hosszú nyakú dinó)mintha egy főbb szereplő halt volna meg.Történet szálban volt némi üresjárat, valami hiányzott még, pedig jó alapanyaggal dolgoztak. Az animátorok, speciális effektesek kitettek magukért életre keltették nekünk a dinókat , mint azt a szériánál megszokhattuk. Criss Pratt nagyot alakít, Leonardo Dicaprio Wallstreet farkasában a lépcsőn legurulós jelenete jutott eszembe a benyugtatózott láva elől menekülős résznél. Megint nagy hypeot kapott a T-rex,de a központba az intelligens Velociraptor került, aminek nagyon örültem, mert így emberközelibbek lettek a dinók, maga az empátia fogalmával. És a rémisztő jeleneteket is ezen intelligens ragadozók hozták el és itt meg kell említenem, hogy ez egyáltalán nem gyerek film, (mégis teli volt a terem kisgyerekesekkel-amikor ember evő állatok vannak benne-inkább a régi trilógiát nézzék meg mert ez egy kicsit durvábbra sikerült). Összességében egy jól sikerült film, de ne várd el a Jurassic World által kellett újdonság varázsát, mert ez egy folytatás nehezebb dolga volt a filmkészítőknek.