Közösség

Vélemény:

 

73 Jurassic World: Bukott birodalom

(2018)

Jurassic World: Bukott birodalom

 
HercegPeter   2018.06.13 10:54
5


Nem is tudom, hol kezdjem. Először is szeretném megköszönni a jegyeket, amiket tőletek kaptam. Mint látjátok, okosan használtam fel. Azt azt hiszem nyugodtan kijelenthetjük, hogy mint általában, az első rész itt is jobb lett. Mintha kicsit másolnák a Park-trilógiát (első rész: megnyílik a park, ahol elszabadulnak a lények, második rész: elhozzák a dinókat, akik randalírozásba kezdenek). Nálam hiba az, hogy elmozdítják a dinókat az élőhelyükről (jó, itt most muszáj volt). Úgy értem, egy nagy kúriában rohangáló Raptor számomra elég bugyuta látványt nyújt. Más "hibát" is véltem felfedezni. Ami működött az Indominus-Rexnél, az nem működött az Indoraptornál. Igazából ez csak egy hosszú mellső lábú Raptor volt. Kezdenek túlzásba esni ezzel a génmanipulációs dologgal. Van egy csomó dinó, amiből kilehetne hozni egy jó sztorit, ők meg próbálnak újakat kreálni. Ez elsőre bejött, most viszont nem. Például ott van mindenki kedvence, a T-rex, ami most méltatlanul kevés szerepet kapott és már csak egyfajta hősként jelenik meg, aki folyton megmenti a szereplőket, vagy elkapja a rosszfiút. Viszont a kevés szerepe ellenére így is lett két igen komoly jelenete: Az első felbukkanás, mikor levadássza a Carnotaurust és a végén, mikor szemben találja magát az állatok jelenlegi királyával, az oroszlánnal.Mindkettőhöz hozzátartozik az ikonikus kiáltás. Remélem a következő részben jóval nagyobb szerepet kap majd. Sok dolog volt, ami szintén működött az elsőben, de itt kevésbé. Az egyik ez a romantikus szál, ami annyira kiszámítható volt, hogy jobb lett volna (ebben a formájában) kihagyni. Ebben is az eredeti trilógiát másolják, ahol Alan és Ellie hasonló utat jár be. Ha egyszer szétmentek ne jöjjenek össze újra, csak azért, hogy aztán megint szétmenjenek. Ez egy ördögi kör. Egy másik itt egy kicsit elrontott dolog a humor. Voltak olyan jelenetek, amik kicsit vidámabbak, megmosolyogtatóbbak voltak, de ezekre senki sem fog emlékezni a film végén. Itt a humor már csak felesleges sallang volt, nem illett össze a drámaibb és félelmetesebb jelenetekkel. Az első részben ez is jobb volt. A rendező nem hazudtolta meg magát, itt is elég sokat épít horrorisztikus elemre. Az ilyen jelenetek főszereplői általában a kislány és az Indoraptor. Ezen jelenetek ellenére a 12-es karika elegendő, de azt szerintem mindenki tartsa be, mert EZ A FILM GYEREKEKNEK NEM VALÓ! Nem a félelmetesebb jelenetek, vagy a vér miatt, hanem mert rengeteg dinó hal meg benne. És ezzel elérkeztünk oda, ami a legnagyobb sokkot okozta számomra az egész filmben. Hogy a francba merték bántani a dinóimat? Én ezeken a filmeken nőttem fel, meg úgy alapból ezernyi játékdinó között. Erre most ezt kell végignéznem? Ahogy majdnem mindegyiket megölik? Oké, aláírom, így a történet drámai volt és a látványon is sokat dobott. De olyan rossz volt végignézni, ahogy lezuhannak és vízbe fulladnak. Aztán ott van a kikötőben, a füstben eltűnő és elpusztuló Brachiosaurus, ami számomra a valaha volt egyik legszomorúbb filmes momentum volt, pedig rengeteg olyan filmet láttam, amit mások végigbőgnek, de itt most kicsit nekem is elszorult a torkom. A barátnőm pedig meg is siratta szegény jószágot. Ezért mondom, hogy kell a 12-es karika, mert én például 10 évesen ettől a résztől olyan sokkot kaptam volna, hogy egy jó ideig biztosan nem emésztem meg és ezen csak még több játékdinó segíthetett volna. Így kicsit végigolvasva a kommentemet olyan mintha ez egy szörnyű rossz film lenne, de nem az. Annyi biztos, hogy a franchise egyik gyengébb részéről beszélhetünk, de a többi mai film mellett a jók közé tartozik. A látvány kifogástalan, a zene úgyszintén (ugye nem is lehet más) és a történet is legalább 4-es, a kisebb buktatók ellenére. Az akciójelenet is jók (bár talán néhol kicsit túlzóak), az alakítások pedig nem rontanak a filmen. De az biztos, hogy Juan Antonio Bayona nem lesz a kedvenc rendezőm.