Közösség

Vélemény:

 

80 Elmentek otthonról

(2015)

Az egyik legjobb francia vígjáték az utóbbi évekből

 
Harper   2023.08.01 11:14
3

Mindig is nagyon szerettem a francia filmeket, már a nagy elődök: Alain Delon, Gérard Depardieu, Jean-Paul Belmondo és Louis de Funés filmjeitől kezdődően. Az utóbbi években kevés igazán jó francia mozit láttam, de a Babysitting 2 (Elmentek otthonról) kivétel volt. Igaz, hogy ez is 2015-ös, vagyis nem épp mostanában készült, viszont nagyon jó. Pár napja újranéztem, és most is végignevettem. Ez a film már a második része az eredeti alapsztorinak, melyet ugyanazokkal a karakterekkel folytatnak. Egy baráti körről van szó, akik a legelső részben még egy luxusházra vigyáznak (és abban egy kisfiúra), ám a második epizódban már Brazíliába utaznak, ahol Sonia édesapja (Christian Clavier) tart fenn szállodát. A kis csapat kirándulásra vágyik a közeli őserdőbe, ám a kiruccanás balul sül el, és eltévednek a vadonban. Valójába kettészakad a csoport: egyik részük marad a szállodában, az apukával, ahol rendszeresen értesülnek az eltévedtek kalandjairól, másik részük a hazautat keresi. Közben barlangokban bujkálnak, indiánok elől menekülnek, mérges kígyóval találkoznak, folyókon úsznak és ezernyi veszélyes szituba keverednek. De minden kaland humoros, sőt kacagtató. Értékelésem: 85%. Az egyik legjobb vígjáték az elmúlt 8-10 évből.