Közösség

Vélemény:

 

86 Aknák földjén

(2015)

Aknák földjén

 
HercegPeter   2018.08.28 10:08
0

Ez a film végre megmutatja, hogy nem csak a francia-brit-amerikai trió szenvedte meg a háborút, hiába akar minket Hollywood erről győzködni. Persze a filmben bemutatott dolgokról éppenséggel pont a németek tehetnek, de legalább az ő fájdalmaikat, sorsukat is megismerhetjük. A film pedig megmutatja, hogy a másik oldal egy szállal sem jobb, hiszen képesek gyerekeket küldeni az aknamezőkre. Nyilvánvaló, hogy ezt a filmet nem Amerikából kellett várnunk. Nem tudom, hogy ez a konkrét történet mennyire alapszik igaz történeten, de én elhittem. Persze jó néhány filmes klisé felbukkan, ezek szinte kellenek bele a filmbe, hogy ne legyen túlzottan unalmas. Bátor film, abban a tekintetben mindenképp, hogy nem félt gyerekeket ölni. Próbálja a fiúkat a lehető legalaposabban megismertetni és megszerettetni velünk, hogy aztán egy pillanat alatt eltüntesse őket. Az őrmester pedig hatalmas jellemfejlődésen megy át a film során. Az első jelenetben még egy totálisan unszimpatikus fickó, de a végére szerethetővé válik. Nagyon szép tájon játszódik, ez is egy pluszpont a film megnézése mellett.