Közösség

Vélemény:

 

70 Az útvesztő: Halálkúra

(2018)

Az útvesztő: Halálkúra

 
MMcFly2015   2018.01.26 00:04
0

Az első résznek hála a tini-bestsellerek közül kimagaslónak éreztem az Útvesztőt. Az éhezők viadala, és a Beavatott széria nem az én világom, ez viszont megfogott az egyedi - és egyszerű stílusával, fordulatával. A második rész már nem tudta azt adni, amit a kezdeti sztori, és a ,,zombi-témával" próbált újat mutatni. Nem volt rossz, de a könyvtől eltért, és éreztem, hogy nem jó irányba kanyarodik a történet... Hát ezt követi a Halálkúra, nem lett rosszabb a második résznél, viszont nem tud a középszerűségből kitűnni. Szemkápráztató akciót kapunk felvezetőnek, ám a későbbi játékidőben annyiszor tolnak a nézők arcába a megszokott klisékből, hogy kezdett frusztrálni. Mikor a halálközeli helyzetben ragadt főszereplőket negyedjére is az utolsó pillanatban mentik meg bajtársai, inkább volt vicces, mint izgalmas. A kiszámíthatósága mellett haragudni nem tudtam a filmre, az akciójelenetek felpörgetik a lapos drámai szálakat, és szépen - kisebb izgalommal eljutunk a történet végső lezárására. A második résszel behozott minőséget nem rontja tovább, így nem lóg ki a trilógia ezen darabja sem, és kellemesen tudok vissza gondolni a komplett sztorira.