Közösség

Vélemény:

 

74 Egy magányos tinédzser

(2016)

Egy magányos tinédzser

 
ArpiHajdu és Réci   2017.08.14 21:32
1

A film hangulata is olyan, mint egy tini lelkivilága - hullámzó. Nagyon jól mutatja be azokat az érzéseket, amiket egy átlagos tizenhat éves él meg a hétköznapokban: hol bizonytalan magában, hol utálja magát, máskor meg hirtelen felindulásból olyan bátor, hogy tálcán kínálja fel magát a srácnak, aki már évek óta tetszik neki, de eddig még csak hozzá se mert szólni. Hailee Steinfeld karakterét, Nadine-t olykor elképesztően önzőnek éreztem, aki próbálja kisajátítani a barátnőjét, s gyerekesen kezeli azt, hogy az szerelembe esik a bátyjával, máskor pedig teljesen azonosulni tudtam a problémáival és szimpatikus volt, ahogy nyíltan beszélt arról, hogyan látja önmagát (mondjuk az egy kicsit fura, hogy éppen az egyik tanárának tudott a legjobban megnyílni). S ha már Woody Harrelsonnál tartunk, ezt a pasit egyszerűen nem lehet nem szeretni. Ebben a filmben is hozza a lezser figurát, aki egyetlen bölcs mondattal helyre tudja tenni a világ rendjét. Na és persze itt van ez az apa-lánya szál is, amit bár kissé felületesen érintenek, mégis Nadine viselkedése némileg érthetőbbé válik általa. Egyet értek az előttem szóló pozitív véleményekkel, ez a film egy kellemes csalódás, mert bár lélektani témákat feszeget, nem megterhelő és vontatott, hanem friss és fiatalos. Amire mindenképpen figyelj: Erwin animációs filmje a történet végén a szerelmes ufóról - ZSENIÁLIS!!!