Egy magányos tinédzser (2016)

The Edge of Seventeen

Norbert93   2020. 05. 18.

Nem minden tinifilm sablonos

Maga a film komolyabb hangvételű, mint a többi tinivígjáték, a szexualitás utáni tapasztalatlan sóvárgás és disznóviccek helyett inkább a főszereplő lelki világát helyezi előtérbe és reális, kidolgozattabb, egyéniséggel rendelkező karaktereket ad hozzá a cselekményéhez. Jobban tudnám inkább egyfajta felnövéstörténetként értelmezni, mint egyszerű tinivígjátékként.

ArpiHajdu és Réci   2017. 08. 14.

A film hangulata is olyan, mint egy tini lelkivilága - hullámzó. Nagyon jól mutatja be azokat az érzéseket, amiket egy átlagos tizenhat éves él meg a hétköznapokban: hol bizonytalan magában, hol utálja magát, máskor meg hirtelen felindulásból olyan b... több»

indingo   2017. 10. 03.

Nem volt rossz a film, de nem érzem kiemelkedőnek. Valahogy sok tinibajos film készült mostanában. Végig olyan érzésem volt, hogy Woody Harrelson karaktere csak egy szellem. :)

Deku   2017. 11. 20.

Meglehetősen tetszetős lett. Mivel számomra ez a favorit nem is volt kérdés, hogy betalál. Ez a kategória volt talán az amit főként kedvencemnek mondhatok. Ezen belül is maradandót alkotott ez a film.

HercegPeter   2018. 06. 18.

Hát ez nem volt nagy durranás. A cselekmény eléggé kiszámítható és igazából semmi mondanivalója nincsen. Nem nagyon tudom eldönteni, hogy vígjáték, dráma, vagy csak sima tinifilm akart-e lenni. Annyiban viszont igaza van, hogy a tinicsajok tényleg il... több»

Bazzzsi   2017. 11. 21.

A fiatalabb korosztály biztosan át tudja érezni a témát és valóban már a filmben lévő dolgok miatt is magányosnak érzi magát az ember. Van egy hangulata a filmnek.

elekm90   2020. 05. 10.

Nem rossz ún. "coming-of-age" film, bár hasonló témában szerintem azért bőven készültek ennél jobb filmek. Picit idegesített Hailee Steinfeld karaktere, bár meg kell hagyni, ebben a korban ez a fajta viselkedés valóban nem ritka, viszont én nem tudta... több»

Haley Lu Richardson

Az Erwint alakító Hayden Szeto tíz évvel idősebb, mint Hailee Steinfeld, aki filmbéli szerelmét alakítja.

Hayden Szeto volt az első színész, akit kiválasztottak a filmre.

Woody Harrelson a monológjainak nagy részét improvizálta.

A The Edge of Seventeen költségvetése 9 millió dollár volt. A film világszerte 18 milliós bevételt könyvelhetett el.

A film 2016. szeptember 16-án debütált a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A film forgatási munkálatai 2015. október 21-én kezdődtek meg Vancouverben, és december 3-án értek véget.

A film kiváló értékeléseket kapott a kritikusoktól. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon 162 szemlézett írást követően 95 százalékon áll (2017. március).

Ez rendezői debütálása.

A film munkacíme "Besties" volt.

Alapvetően tehát nem mondanám rossz filmélménynek a The Edge of Seventeent, azonban látva, hogy mire képes Kelly Fremon Craig, én sokkal többet vártam volna alkotásától. De teljesen érthető, hogy debütáló rendezőként maga is olyan, mint egy bizonytalan, szégyenlős kamasz: hiába van számos izgalmas és figyelemre méltó tulajdonsága, nem meri felvállalni magát, és inkább megpróbál minél jobban belesimulni a fősodorba.

7,5/10 több»