Egy magányos tinédzser

The Edge of Seventeen

2020.05.18 Norbert93

Nem minden tinifilm sablonos

Maga a film komolyabb hangvételű, mint a többi tinivígjáték, a szexualitás utáni tapasztalatlan sóvárgás és disznóviccek helyett inkább a főszereplő lelki világát helyezi előtérbe és reális, kidolgozattabb, egyéniséggel rendelkező karaktereket ad hozzá a cselekményéhez. Jobban tudnám inkább egyfajta felnövéstörténetként értelmezni, mint egyszerű tinivígjátékként.

2017.08.14 ArpiHajdu és Réci

A film hangulata is olyan, mint egy tini lelkivilága - hullámzó. Nagyon jól mutatja be azokat az érzéseket, amiket egy átlagos tizenhat éves él meg a hétköznapokban: hol bizonytalan magában, hol utálja magát, máskor meg hirtelen felindulásból olyan b... Több

2017.10.03 indingo

Nem volt rossz a film, de nem érzem kiemelkedőnek. Valahogy sok tinibajos film készült mostanában. Végig olyan érzésem volt, hogy Woody Harrelson karaktere csak egy szellem. :)

2017.11.20 Deku

Meglehetősen tetszetős lett. Mivel számomra ez a favorit nem is volt kérdés, hogy betalál. Ez a kategória volt talán az amit főként kedvencemnek mondhatok. Ezen belül is maradandót alkotott ez a film.

2018.06.18 HercegPeter

Hát ez nem volt nagy durranás. A cselekmény eléggé kiszámítható és igazából semmi mondanivalója nincsen. Nem nagyon tudom eldönteni, hogy vígjáték, dráma, vagy csak sima tinifilm akart-e lenni. Annyiban viszont igaza van, hogy a tinicsajok tényleg il... Több

2020.05.10 elekm90

Nem rossz ún. "coming-of-age" film, bár hasonló témában szerintem azért bőven készültek ennél jobb filmek. Picit idegesített Hailee Steinfeld karaktere, bár meg kell hagyni, ebben a korban ez a fajta viselkedés valóban nem ritka, viszont én nem tudta... Több

2017.11.21 Bazzzsi

A fiatalabb korosztály biztosan át tudja érezni a témát és valóban már a filmben lévő dolgok miatt is magányosnak érzi magát az ember. Van egy hangulata a filmnek.

2019.01.06 rainman

Végtelen tinédzserkor

Meglepett ez a film! Nem vagyok már tini, de a mai napig bennem él a tinédzserkor. Talán ez lehetett rám hatással, mikor is arra jöttem rá, hogy fenemód szórakoztat a sztori! Ha lecsupaszítom, csak egy tini filmet látok. De ebben volt élet, volt szín, voltak hiteles karakterek. Hailee Steinfeld, Nadine szerepében meglepően nagyot alakított! Mindezt számomra úgy tette, hogy az Űrdongóban látva őt, felismertem ebben a filmben is, holott fogalmam sem volt korábban a létezéséről! Van jövője ennek a csajnak! Na, de a filmről szólva, azért voltak benne sablonos részek is. De ezek eltörpültek a tények mellett, hogy friss volt, humoros volt, meglepően drámai, és bárki számára remekül befogadható! És akkor még nem beszéltem az operatőri munkáról, ami kiemelkedő volt! Olyan beállításokkal operált, hogy szép volt nézni! Egy útkereső tinifilm a jobbak közül!

2017.06.01 jencike1985

Nem sokat vártam tőle főleg amiatt hogy nagyon sokan lehúzták. De adtam neki egy esélyt és rájöttem ez nagyon csodás film. Élvezhető. Bár a kiscsaj engem is sokszor idegesített de aztán ő is jó kislány lett a végére.

2017.08.08 Gábor Rózsa

Tetszett. A Tinédzseres filmek alapból, olyan őszinték általában, ami miatt különösen szeretem őket. Ez is az volt. Egyszerű volt, de jó. Különösen, tetszett, hogy olyna problémákat dolgozott fel, melyeket sokszor csak a fiú oldaláról látunk, de most lány oldalról is megérthettük.

2018.12.28 lauralaura

Itthon kevésbé elterjedt, de egy nagyon jó humorú, szórakoztató film. Woody Harrelson karaktere pedig kiemelendő, mint a tanárságba belefáradt, nihilista ember, kár, hogy nincs benne eleget.

2017.05.30 Plisetsky

A legjobb a tanár volt szerintem... :'DD a főszereplő csajszi sokszor idegesítő volt, csak magával törődött, aztán elkövette az újabb és újabb baklövéseket, de a végére már egész normális lett. Azt nem értem, hogy a filmekben miért van mindenki rossz... Több

2016.10.27 MrBlond

Erre a filmre nem tudom mást mondani, csak azt hogy hibátlan. Remek atmoszféra, zseniális történet és kiváló színészi játék. Kötelező!

2016.12.15 MiAzAki

Steinfeld igazi színésznővé érett, remek alakítást hozott. A filmnek van egy nagyon jellegzetes hangulata, ami azonnal képes beszippantani. Tedd félre az előítéleteidet, és nézd meg, mert tényleg megéri.