Közösség

Vélemény:

 

62 Hóember

(2017)

Hóember

 
MMcFly2015   2017.10.17 09:29
1

A skandináv krimik engem le tudnak venni a lábamról, legyen az könyv, vagy film. Jo Nesbø Hóemberét nem ismertem, így nem sok információ birtokában jutottam el a moziba. Ennek részben örültem, mert a hasonlítási alap hiányában, talán élvezem önálló filmként... (A lány a vonaton c. filmnél ez működött). Viszont, hogy nagy részt amerikai feldolgozást kapott egy skandináv mű, nagyon vészjósló tény, és sajnos ez erősen érződik a filmen is. Minden jellegzetes stílusjegyeit csak majmolni tudja, a havas tájakon kívül semmit nem adott át, amit egy jó svéd/dán/norvég film. Rengeteg kérdés ami felmerült a filmben, válaszolatlan maradt, ez mellett a fő problémám az, hogy a történetvezetésben/gyilkosságokban minden van, csak feszültség nincs. Ebből eredően a filmben több az üresjárat, mint kéne... Michael Fassbender alakítása meggyőző volt, de - hiába főszereplő- még az ő karaktere is kidolgozatlan. Annyira sajnálom, mert a Q ügyosztályos filmek (Nyomtalanul, Fácángyilkosok, Palackposta) mellett is, úgy hiányoznak a hasonló filmek, mint egy falat kenyér. Ennél többet ígért az előzetes, kár érte.