Közösség

Vélemény:

 

89 A számolás joga

(2016)

A számolás joga

 
MMcFly2015   2017.06.21 23:18
0

Katherine Johnsonról először a Timeless című időutazós sorozatban hallottam. Akkor kicsit utána olvastam ki is volt ő, így a film előtt már némi információm volt a történetről. Drámához képest jelen volt végig egy üdítő hangulat, amit három főszereplő közti jókedv, és a filmzenék okozták. A film nem egy szájbarágós alkotás, megmondom őszintén a szakmai részét nem is nagyon tudtam követni laikus nézőként, de az erős társadalmi kritika: női egyenjogúság és rasszizmus jól be lett mutatva. Taraji P. Henson remekül átadja mind azt, amit egy nő érezhetett többszörösen hátrányos helyzetével. Ő és Kevin Costner elsöpört mindenki mást a vászonról. Élmény volt őket nézni. Az agymenők sztárja Jim Parsons volt fura ebbe a csapatba, valahogy nem tudott különválni Sheldon karakterétől. Érdekes történet egy nőről, akiről eddig nem sok téma foglalkozott, pedig fontos szerepe volt Amerika történelmében. Szerintem jó, hogy elkészült ez a film, még ha dráma ellenére túl cukormázas is, érdekes látni az utat a 69'-es Holdraszállásig.