Közösség

Vélemény:

 

52 Barbie

(2023)

Barbie

 
erahurka   2023.08.01 14:50
0

Remélem, ha tényleg lesz egyszer Csupasz pisztoly remake, azt ez a csapat csinálja majd, mert remek poénokat hoztak ki a játék babákból. Csomószor azt hittem, szívrohamot fogok kapni, úgy nevettem rajta. Viszont nem tudom, ez a szegény nők téma... Azt gondoltam, ügyesebben szembesíti majd a túltoltan nőuralta Barbielandet és a túltoltan férfiuralta valóságot, és voltak pillanatok, amikor úgy tűnt, végre valaki nem csak annyit tud mondani, hogy rohadék férfiak, de sajnos nem. Próbáltam szatíraként tekinteni rá, és annak betudni a túlzásokat, de az az igazság, hogy Greta Gerwig gyűlöli a férfiakat. Persze jogosan, hiszen 145 millió dollárt kapott egy férfi vezette stúdiótól, hogy leforgassa ezt a filmet. Kapunk valaha objektív filmet a témában? Nem azt mondom, hogy egyáltalán nincsenek elnyomva a nők, de ne csináljunk már úgy, mintha nem javult volna drasztikusan a helyzet 1980 óta. Ja, és a film legvége közel nézhetetlen, de nem a fentiek miatt, hanem egyszerűen gagyi és unalmas. Gosling Oscar-jelölésével meg ne vicceljünk már, nagyon jó idióta volt, de ezért ne járjon ugyanaz a díj, mint Denzel Washingtonnak a Kiképzésért.