Közösség

Vélemény:

 

60 Predator - A ragadozó

(2018)

Predator - A ragadozó

 
Milanman   2018.12.16 20:37
0

Amikor egy alkotógárda elhatározza, hogy elkészíti egy kultfilm remakejét, két cél lebeghet a szemük előtt. Készíthetnek egy az eredetihez nagyon hasonló, azt rendkívül szigorúan, komolyan vevő újrát, vagy az alapanyagot csak elemeiben alapul véve egy teljesen más, újraértelmezést is letehetnek az asztalra. Shane Blackék úgy döntöttek, hogy a 80-as évek egyik sci-fi/akció klasszikusának elkészítik egy olyan alternatív változatát, ami akár abban az évtizedben is megszülethetett volna. Az új Predator ugyanis egyrészt szégyentelenül a korszak kliséit lopja, másolja, másrészről pedig tudatosan B-film státuszra aspirál. A story, a színészek, a vágás, a fordulatok, a beállítások mind-mind egyszerűen ordít a filmről, hogy saját magát sem tudja komolyan venni, egész egyszerűen hülyét, vagy ha finomak akarunk lenni, viccet csinál mind a műfajból mind a franchiseból. De nyilván ez tudatos, Black így tiszteleg az eredeti előtt. Ez biztosan nem találkozik a közízlés nagyobbik felével, de én ki tudtam egyezni vele. Nem lett korszakos film, de valahogy én jót mulattam ezen a karikatúra szerű sci-fi/akció/vígjáték hibriden. Jobb volt így, mintha rettenetesen komolyan vették volna magukat. 6,5/10