Közösség

Vélemény:

 

65 StartUp

(2016)

Darknet

 
szemtelen   2023.02.02 00:24
0

Sajnos csak nemrégiben sikerült megnéznem a háromévados sorozatot. Valahogy elkerültük egymást – ami talán nem csak az én hibám –, valahogy idő előtt lekerült a slágerlistáról. Szinte biztosan alulértékelt, sokkal többet tud sok mai futószalagon készült sorozatnál, és a mai napig őrzi frissességét. Bánom is, meg nem is, hiszen ma is helytálló, aktuális és időszerű témákat vonultat fel, mint pl. az IT-s világ, hacker vezérek, a web sötét oldala, a dark net, a kriptovaluták világa, a drogok és drogbandák stb. A különböző csoportok érdekei és harcai remek forgatókönyv alapján keverednek, mégis tiszta, érthető és érdekfeszítő a történet nyomon követése, végig leköti a figyelmet és ébren tart. A StartUp egy színvonalas, magas értékű produkció. A színészi játék fantasztikus és megnyerő, én nem találtam gyenge pontot. Edi Gathegi, Martin Freeman, Adam Brody és Otmara Marrero különösen jók, de a kisebb karakterek is vonzóak. Szakmailag sok pofont kaphat ez a sorozat, de a néző, aki nem a kettes számrendszerben éli az életét, remekül fog szórakozni és élvezi fogja minden percét, ha kedveli az akciódús és érdekfeszítő dráma, thriller műfaját. Némelyik jelenet könyörtelen, ütős, már-már erőszakos, de az erőszakot a jóízlés és a realitásérzék határain belül ábrázolják. Valóságos és fordulatos, de nem szenzációhajhász. A StartUp engem magával ragadott, még nem akarom elhinni, hogy nincs folytatása.