Ördög a részletekben (2021)

The Little Things

Zoltán384453   2021. 04. 14.

Jó volt ez, csak...

Egyesek a Hetedikhez hasonlítják. Nos, a hangulatán kívül köze sincs ahhoz a remek pszicho-thrillerhez. Ez nem azt jelenti, hogy rossz film volna, csak annyit, hogy más. Ez egy erős dráma. Sajnos nyitva marad legalább egy igen fontos kérdés: mi baja van hosszú hajú emberünknek a Malek által megformált nyomozóval? Van előtörténetük, vagy csupán a zsarukat rühelli? Ha ezt kibontották volna – mint ahogyan Deke "balesetét" –, akkor 5 csillag. Így viszont nem voltam a végén elégedett.

elekm90   2021. 04. 07.

Atipikus thriller

Tény, hogy vannak hibái, például a forgatókönyv pár dolgot jobban is felvezethetett volna (például a befejezése tetszett, de ami előtte történt, azt nem oldották meg túl jól). Szerintem elsősorban mégsem ezért olyan megosztó a film, hanem mert ez egy Hetedikbe bújtatott thriller, ami valójában többet foglalkozik a karaktereivel, mint a bűntényekkel. Nem lehet spoilermentesen beszélni róla, de a szokatlan felépítése miatt ez klasszikusan az a fajta film, ami vagy tetszeni fog, vagy bosszankodva állsz majd fel utána. A három főbb szereplő Oscar-díjashoz méltó alakítást hoz, bár Jared Leto még közülük is kiemelkedik, ez a karakter nagyon illett hozzá. Amit még kiemelnék, az az operatőri munka, vizuálisan több mint rendben van, nagyon ügyesen használja a fényeket és árnyékokat az atmoszférateremtéshez.

Caravaggio1978   2021. 02. 08.

Nem csalódtam

Nem kommersz kis sztori, nekem nagyon tetszett. A színészek óriásit alakítanak, semmi műanyag, semmi túljátszás, tökéletes. Igazából nem mondok többet, mert az már spoiler lenne... Úgy kelsz fel a kanapéból, hogy nem fogod megbánni a film megtekintésére szánt időt szerintem.

taba   2021. 02. 22.

Mi van akkor, ha minden rosszul sül el? Az alapötlet jónak tűnt egy bűnügyi történet kapcsán, a megvalósítás azonban hagy némi kívánnivalót, Rami Malek "érdekes" arcának játéka is szokatlannak hatott. A történet erőltetettnek és vontatottnak tűnt, a két órát én soknak éreztem.

Zoltán   2021. 02. 19.

Elképesztően ütős film, ebben pedig jó része van Leto–Washington–Malek hármasának. Az ő alakításuk egyszerűen zseniálisra sikeredett, és nem mondom, hogy ettől még háttérbe szorul a sztori, de mindenképpen egy kicsit másodlagossá válik. Nagyon ajánlom mindenkinek.

Rami Malek

A film rendezője, John Lee Hancock kilenc évvel legutóbbi forgatókönyve után ragadott ismét tollat.

2019 márciusában jelentették be hivatalosan, hogy John Lee Hancock új filmjének főszerepét a két Oscar-díjas Denzel Washington alakítja.

A film forgatása 2019. szeptember 2-án kezdődött meg Los Angelesben, Kaliforniában. A munkálatok 2019 decemberében értek véget.

A film zenéjét az a Thomas Newman szerezte, aki A remény rabjai zenéjét is írta. Newman a szakma egyik legelismertebb alakja, akit pályája során BAFTA- és Emmy-díjjal is kitüntettek, valamit jelölték Golden Globe- és Oscar-díjra is.

A film főszerepeit három Oscar-díjas színész alakítja, név szerint Denzel Washington, Jared Leto és Rami Malek.

A műfaj kedvelőinek egyszeri megtekintésre mindenképp ajánlom a filmet, csak nem szabad hatalmas elvárásokat támasztani felé. Ha egy kiváló thrillert szeretne az ember, akkor továbbra is a kilencvenes évjáratúakat ajánlanám fogyasztásra. több»

Sokszor lehet az a benyomásunk, hogy egy nagyszerű irányba halad a történet, várjuk, hogy egy figyelemreméltó pillanat következzen, aztán jön a zsákutca, melybe nagyon lassan és feszültségmentesen hajtottunk be, itt rükvercbe kapcsolunk, és rájövünk, hogy egykedvűen és közömbösen hagyjuk el a helyszínt. több»