Közösség

Vélemény:

 

71 Nyers

(2016)

Nyers

 
respect the movies   2018.06.11 13:54
0

Szerintem nagyon jó film volt! A filmet az úgynevezett "francia extrém" stílusirányzatba sorolják sokan (ilyen filmek voltak mondjuk a Mártírok, A betolakodó, vagy a Magasfeszültség című alkotások)! Ezekre az alkotások nagyon igazak azok a feltételezések, hogy kendőzetlenül, brutálisan vagy akár nyersen tárják elénk a dolgokat és sokszor sokkal felkavaróbbak is mint a legtöbb horrorfilm (talán mert ezekben a filmekben, nem szörnyek vagy démonok akiktől a néző retteghet, hanem sokkal inkább maga az ember és az emberi gonosz természete a félelmek kiváltója)! Pont ezek a dolgok miatt szeretem jómagam kimondottan ezeket a filmeket, mert egy pillanatig sem lehet rájuk azt mondani hogy tucatfilmek! Sőt, sokszor sokkal több mögöttes tartalmat is felfedezhetünk bennük! A Nyers című filmet sem kimondottan sorolnám "a csak horror műfajba", mert legalább annyi drámai elem is megtalálható benne! Fölösleges lenne kiemelni a filmet színészek terén, csak mert az eddigi hasonló műfajú alkotásoknál, már annyira megszoktam a kimagasló színészi alakításokat, hogy már inkább azon lepődnék meg egyszer, ha e téren egy gyengébb filmbe futnék bele! Rendezés és történet szempontjából is nagyon rendben volt! A filmben látható technikai megoldásokat(kamerabeállításokat) viszont érdekesen oldották meg, de nekem ez a módszer is nagyon tetszett! Összegezve: bárkinek nagyon szívesen merem ajánlani a filmet, bár azért egy két jelenetéhez azért szükséges lehet egy erősebb gyomor is!