Közösség

Vélemény:

 

59 Insidious: Az utolsó kulcs

(2018)

Insidious: Az utolsó kulcs

 
MidoD7   2018.05.04 16:22
0

A horror filmekkel általában úgy vagyok, hogy nem érnek el nálam nagy hatást. Az Insidious sorozat az egyik olyan amelyikben megtaláltam azt amitől egy horror igazán jó horror. Leginkább az első rész volt az amelyik a legkiemelkedőbb aztán szép lassan de esik a színvonal. Itt a negyedik részben már fel voltam készülve arra, hogy tele lesz buktatóval. Aztán a végére meglepődve tapasztaltam, hogy ha nem is lett közel sem olyan jó mint az első rész végtére elért egy nézhető közepes szintet. A történetről annyit, hogy nekem tetszenek ez a fajta megoldás, hogy időben visszafele halad így megismerhetjük részletesebben a karaktereket. Maga a fő démon eléggé bénácskára sikeredett és a hirtelen jeleneteken kívül megijedni nem igazán lehetett. Ilyen téren elég kiszámítható ez a film is. Hiányoltam a feszültség keltést ami által több izgalmat tudtak volna adni a készítők. Abban az esetben ha meglett volna ez a feszültség sokkal hasznosabb lett volna a két paranormális nyomozó srác humoros és laza stílusa. Mivel akkor néha oldotta volna a helyzetet és így lehetett volna játszani az érzelmekkel. Ez kimaradt de ettől függetlenül is nekem ők ketten is szimpatikus tényezői voltak a filmnek. A végső megoldást én kissé túl egyszerűnek éreztem mintha a végére elfáradtak volna és úgy döntöttek, hogy mindegy alapon csak zárjuk le a filmet. Végső soron meglepően nézhető horror filmet kaptunk ami néha rá hozza a frászt az emberre de sokat nem kell várni tőle. Remélhetőleg a folytatásában színvonal emelkedéssel találkozhatunk majd.