Közösség

Vélemény:

 

62 Amerikai bérgyilkos

(2017)

Óriási kihagyott lehetőség ez a film

 
Morpheus   2023.10.28 00:32
1

Itt az alapötlet és a forgatókönyv jó nagyon, amit aztán a rendezés (Michael Cuesta) ront el sajnos kb. a film felétől. A film első szakasza kimondottan színvonalas, mert érdekes, ahogyan a központi karakter, Mitch Rapp (Dylan O'Brien) egy őt ért tragédiát követően elhatározza, hogy leszámol egy dzsihadista arab terroristaszervezettel. Ám egy ponton elrontják az egészet, és valahogy a sztori visszasüllyed B kategóriába, és ott is marad végig. Pedig a főszereplő, Dylan O'Brien teljesen alkalmas a szerepre, akárcsak Michael Keaton a kemény és szívós kiképző karakterére. Mégis elcsesz*dik a végkifejlet, és unalomba fullad a cselekmény. Nagy kár érte, mert egy jó rendezéssel sikerfilm lehetett volna belőle. Michael Cuesta sajnos nem számít élvonalbeli rendezőnek. Egyetlen igazi sikere a Homeland című sorozat volt még 2011-ben, bár azt is sok kritika érte annak idején (és azóta is). Megjegyzem, én magam is félbehagytam. Az Amerikai bérgyilkos csak 3 csillagot érdemel szerintem, az IMDb is alig jobb közepesnél, ott most 62%-on áll.