Közösség

Vélemény:

 

62 Sötét folyosók

(2018)

Sötét folyosók

 
szoljhozzam   2018.10.12 22:32
1


A sötét folyosók című film Lois Duncan azonos című könyvéből készült, amelyről csak jókat lehet olvasni, hogy mennyire mesteri és hátborzongató történet. Kedvet is kaptam rá, hogy megvásároljam, de közben kijött a film és nem tudtam neki ellenállni. A főszerepben az elbűvölő AnnaSophia Robb, akinek a játéka mindvégig természetes és hihető volt. Fontos szerepet tölt be a filmben egy neves színésznő is, Uma Thurman, akit szokatlan volt látni egy ilyen semmilyen filmben. A szereplők neveit olvasva feltűnhet még egy ismerősnek tűnő név, Isabelle Fuhrman, aki az Orphan (Az árva) című filmben nyújtott elképesztő alakítást. Visszakanyarodva a filmhez, maga a történet cseppet sem unalmas, nincsenek benne üresjáratok. Hamar elkezdenek kibontakozni a szálak. Nem telik el 10 perc és a főszereplőt már az Isten háta mögötti magániskolába küldik, aminek egy impozáns épület ad otthont. Persze az a megoldás, hogy a problémás lányt magániskolába küldik. Kicsit már az elején szokatlan, hogy mindössze öt tanulója van a hatalmas épületnek. Lassacskán megismerjük az ott tanuló lányokat és hogy milyen tárgyakat is kell tanulniuk, hogyan telik egy napjuk. Mindegyik lány kimagasló tehetség egy-egy tárgyban, ami már gyanús. A film két harmada szerintem egészen élvezhető, köszönhető ez annak, hogy a látvány nagyon megkapó. Az ódon épület rejt magában valami vonzó ismeretlenséget. Hűek a címhez, valójában sok jelenet játszódik sötét folyosókon. Sok szokatlan és megmagyarázhatatlan dolog történik a lányokkal. Sokszor kapunk éjszakai jelenetet, ami mind hozzájárul ahhoz, hogy egy különleges és misztikus miliője alakuljon ki a történetnek. A film befejezése nem lett valami kidolgozott. Nem is illett a történetbe az egész. Kicsit olyan érzésem volt, mint az Egészség ellenszere című nézése közben, hogy na ebből mit fognak kihozni, egyre jobban érdekli az ember és utána kap egy pofont és egyszerűen csalódik a néző, hogy ezt most miért kellett. Ez a megnyílik a titkos szellemkapu dolog nekem kifejezetten nem tetszett, meg az egyik lány félig zombivá válása sem. Nem kell szájbarágósnak lennie, de nem lett minden elmagyarázva. A gyógyszereknek, amit osztogattak volt valami jelentősége? Az elveszített édesapa látomáskánt való megjelenésének sem tulajdonítok sok értelmet. A diáklány és a tanár közti bimbózó szerelem pedig közhelyes volt. Azt is furcsállom, hogy a korábbi évekbe is az iskolába lettek lányok hozva, de hogy ők meghaltak az senkinek sem volt furcsa. Összességében, aki olvasta a könyvet az inkább ne nézze meg, mert egész biztosan csalódni fog. Némiképpen átírták a történetet a kárára.