Sötét folyosók (2018)

Down in a Dark Hall

indingo   2018. 10. 14.

A hangulata tetszett a filmnek, átjött, de a végére a története elég gyermeteg lett. Egyszer meg lehet nézni, de sokat ne várjon tőle az ember.

szoljhozzam   2018. 10. 12.

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT:::A sötét folyosók című film Lois Duncan azonos című könyvéből készült, amelyről csak jókat lehet olvasni, hogy mennyire mesteri és hátborzongató történet. Kedvet is kaptam rá, hogy megvásároljam, de közben kijött a film és nem tudtam neki ellenállni. A főszerepben az elbűvölő AnnaSophia Robb, akinek a játéka mindvégig természetes és hihető volt. Fontos szerepet tölt be a filmben egy neves színésznő is, Uma Thurman, akit szokatlan volt látni egy ilyen semmilyen filmben. A szereplők neveit olvasva feltűnhet még egy ismerősnek tűnő név, Isabelle Fuhrman, aki az Orphan (Az árva) című filmben nyújtott elképesztő alakítást. Visszakanyarodva a filmhez, maga a történet cseppet sem unalmas, nincsenek benne üresjáratok. Hamar elkezdenek kibontakozni a szálak. Nem telik el 10 perc és a főszereplőt már az Isten háta mögötti magániskolába küldik, aminek egy impozáns épület ad otthont. Persze az a megoldás, hogy a problémás lányt magániskolába küldik. Kicsit már az elején szokatlan, hogy mindössze öt tanulója van a hatalmas épületnek. Lassacskán megismerjük az ott tanuló lányokat és hogy milyen tárgyakat is kell tanulniuk, hogyan telik egy napjuk. Mindegyik lány kimagasló tehetség egy-egy tárgyban, ami már gyanús. A film két harmada szerintem egészen élvezhető, köszönhető ez annak, hogy a látvány nagyon megkapó. Az ódon épület rejt magában valami vonzó ismeretlenséget. Hűek a címhez, valójában sok jelenet játszódik sötét folyosókon. Sok szokatlan és megmagyarázhatatlan dolog történik a lányokkal. Sokszor kapunk éjszakai jelenetet, ami mind hozzájárul ahhoz, hogy egy különleges és misztikus miliője alakuljon ki a történetnek. A film befejezése nem lett valami kidolgozott. Nem is illett a történetbe az egész. Kicsit olyan érzésem volt, mint az Egészség ellenszere című nézése közben, hogy na ebből mit fognak kihozni, egyre jobban érdekli az ember és utána kap egy pofont és egyszerűen csalódik a néző, hogy ezt most miért kellett. Ez a megnyílik a titkos szellemkapu dolog nekem kifejezetten nem tetszett, meg az egyik lány félig zombivá válása sem. Nem kell szájbarágósnak lennie, de nem lett minden elmagyarázva. A gyógyszereknek, amit osztogattak volt valami jelentősége? Az elveszített édesapa látomáskánt való megjelenésének sem tulajdonítok sok értelmet. A diáklány és a tanár közti bimbózó szerelem pedig közhelyes volt. Azt is furcsállom, hogy a korábbi évekbe is az iskolába lettek lányok hozva, de hogy ők meghaltak az senkinek sem volt furcsa. Összességében, aki olvasta a könyvet az inkább ne nézze meg, mert egész biztosan csalódni fog. Némiképpen átírták a történetet a kárára.

Lonka   2018. 08. 26.

Amíg kibontakoztak a szálak és körvonalazódott a történet nagyon tetszett. Maga a hangulat, a miliő. Utána zuhanórepülésbe kezdett. Az ok nagyon béna volt.

VvV   2018. 10. 28.

Én egy különleges é misztikus, rejtélyekkel teli történetre vágytam, de nem azt kaptam.

miki   2018. 10. 15.

Ritkán mondom ezt, de ennek a filmnek nagyon ott van a hangulatteremtő ereje, engem legalábbis teljesen magával ragadott. Egyszerűen borzongtam tőle és imádtam is.

Kirsty Mitchell
Noah Silver
Kirsty Mitchell
Jim Sturgeon
Rodrigo Cortés
Victoria Moroles

A legnagyobb probléma azonban a filmmel az, hogy egyszerűen sokszor elfelejt horrorként viselkedni, az ijesztgetés hol vásári vagy harmatgyenge vagy egyáltalán nincs is semmiféle feszültségkeltés csak rosszabbnál rosszabb dialógusok. A Nagy Sötét Titok hamar kitalálható, a karakterek pedig olyan gyorsan váltanak jellemet, mint egyszeri képviselő a választások után. több»

Senkit ne riasszon el a tény, hogy a Sötét folyosók producere az Alkonyat-sorozatért felelős Stephenie Meyer volt. több»

A Sötét folyosók a rendező Rodrigo Cortés azon kevés filmje közé tartozik, melynek nem ő írta a forgatókönyvét.

A Sötét folyosók Lois Duncan azonos című regényének adaptációja.

A Sötét folyosók forgatása 2016. októberében kezdődött meg Barcelonában. A stáb négy hétig dolgozott a spanyol fővárosban, majd további két hetet forgattak a Kanári-szigeteken. A munkálatok 2016. decemberében értek véget.