Sötét folyosók (2018)

Down in a Dark Hall

indingo   2018. 10. 14.

A hangulata tetszett a filmnek, átjött, de a végére a története elég gyermeteg lett. Egyszer meg lehet nézni, de sokat ne várjon tőle az ember.

ArpiHajdu és Réci   2019. 03. 09.
Az izgalmat is elnyelték a sötét folyosók

Egy horrorfilm (vagy inkább thrillerKE, a kicsinyítő képző ezúttal sem pozitívumot takar) a százszor ismételt sablonokkal, még a címe is arra a legalapvetőbb zsigeri félelemre utal, ami a sötétséghez kötődik. Főleg ha az ember lánya egy, a világtól elzárt lánynevelő intézetben találja magát négy bajos társával együtt, akik valamilyen balhé miatt saját környezetükbe már nem tudnak beilleszkedni. Vagy legalábbis a szüleik azt gondolják, hogy nincs más megoldás. Mondjuk felmerül a kérdés: mennyire lehet kétségbeesett egy szülő, hogy otthagyja csemetéjét egy olyan házban, amelyről már legelső pillantásra lerí, hogy semmi sincs vele rendben? Ezen a feszült érzeten pedig az Uma Thurman által alakí... több»

Bazzzsi   2019. 01. 10.

A goth beütése tetszett a filmnek, de a története nem volt az igazi. A csavar elmaradt.

VvV   2018. 10. 28.

Én egy különleges é misztikus, rejtélyekkel teli történetre vágytam, de nem azt kaptam.

Lonka   2018. 08. 26.

Amíg kibontakoztak a szálak és körvonalazódott a történet nagyon tetszett. Maga a hangulat, a miliő. Utána zuhanórepülésbe kezdett. Az ok nagyon béna volt.

Kirsty Mitchell
Noah Silver
Kirsty Mitchell
Jim Sturgeon
Rodrigo Cortés
Victoria Moroles

A legnagyobb probléma azonban a filmmel az, hogy egyszerűen sokszor elfelejt horrorként viselkedni, az ijesztgetés hol vásári vagy harmatgyenge vagy egyáltalán nincs is semmiféle feszültségkeltés csak rosszabbnál rosszabb dialógusok. A Nagy Sötét Titok hamar kitalálható, a karakterek pedig olyan gyorsan váltanak jellemet, mint egyszeri képviselő a választások után. több»

Senkit ne riasszon el a tény, hogy a Sötét folyosók producere az Alkonyat-sorozatért felelős Stephenie Meyer volt. több»

Uma Thurman rajongóinak – mindenki más hasonló témában nézze meg inkább a Woods-t, abban legalább van Bruce Campbell…vagy még egyszer az Élve Eltemetve-t. több»

A Sötét folyosók a rendező Rodrigo Cortés azon kevés filmje közé tartozik, melynek nem ő írta a forgatókönyvét.

A Sötét folyosók Lois Duncan azonos című regényének adaptációja.

A Sötét folyosók forgatása 2016. októberében kezdődött meg Barcelonában. A stáb négy hétig dolgozott a spanyol fővárosban, majd további két hetet forgattak a Kanári-szigeteken. A munkálatok 2016. decemberében értek véget.