Sötét folyosók (2018)

Down in a Dark Hall

indingo   2018. 10. 14.

A hangulata tetszett a filmnek, átjött, de a végére a története elég gyermeteg lett. Egyszer meg lehet nézni, de sokat ne várjon tőle az ember.

ArpiHajdu és Réci   2019. 03. 09.
Az izgalmat is elnyelték a sötét folyosók

Egy horrorfilm (vagy inkább thrillerKE, a kicsinyítő képző ezúttal sem pozitívumot takar) a százszor ismételt sablonokkal, még a címe is arra a legalapvetőbb zsigeri félelemre utal, ami a sötétséghez kötődik. Főleg ha az ember lánya egy, a világtól elzárt lánynevelő intézetben találja magát négy bajos társával együtt, akik valamilyen balhé miatt saját környezetükbe már nem tudnak beilleszkedni. Vagy legalábbis a szüleik azt gondolják, hogy nincs más megoldás. Mondjuk felmerül a kérdés: mennyire lehet kétségbeesett egy szülő, hogy otthagyja csemetéjét egy olyan házban, amelyről már legelső pillantásra lerí, hogy semmi sincs vele rendben? Ezen a feszült érzeten pedig az Uma Thurman által alakí... több»

Bazzzsi   2019. 01. 10.

A goth beütése tetszett a filmnek, de a története nem volt az igazi. A csavar elmaradt.

Ms. Akárki   2019. 05. 31.

Izgalmas filmnek ígérkezett, de sajnos ismét tévedtem. Rendkívül gyenge, ha horrorfilmként tekintünk rá. Egy két kicsit ijesztőbb jelenet van csak benne, de kb az sem viszi előre a történetet. A szereposztás viszont kifejezetten jól sikerült és a látvány is jó, de normális történet nélkül ez sajnos kevés. Egyszer nézős csupán.

VvV   2018. 10. 28.

Én egy különleges é misztikus, rejtélyekkel teli történetre vágytam, de nem azt kaptam.

Kirsty Mitchell
Rosie Day
Kirsty Mitchell
Jim Sturgeon
Rodrigo Cortés
Victoria Moroles

A legnagyobb probléma azonban a filmmel az, hogy egyszerűen sokszor elfelejt horrorként viselkedni, az ijesztgetés hol vásári vagy harmatgyenge vagy egyáltalán nincs is semmiféle feszültségkeltés csak rosszabbnál rosszabb dialógusok. A Nagy Sötét Titok hamar kitalálható, a karakterek pedig olyan gyorsan váltanak jellemet, mint egyszeri képviselő a választások után. több»

Senkit ne riasszon el a tény, hogy a Sötét folyosók producere az Alkonyat-sorozatért felelős Stephenie Meyer volt. több»

Uma Thurman rajongóinak – mindenki más hasonló témában nézze meg inkább a Woods-t, abban legalább van Bruce Campbell…vagy még egyszer az Élve Eltemetve-t. több»

A film 6 672 535 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 4 705 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Sötét folyosók a rendező Rodrigo Cortés azon kevés filmje közé tartozik, melynek nem ő írta a forgatókönyvét.

A Sötét folyosók Lois Duncan azonos című regényének adaptációja.

A Sötét folyosók forgatása 2016. októberében kezdődött meg Barcelonában. A stáb négy hétig dolgozott a spanyol fővárosban, majd további két hetet forgattak a Kanári-szigeteken. A munkálatok 2016. decemberében értek véget.