Közösség

Vélemény:

 

80 A gyógyultak

(2017)

A gyógyultak

 
ionlywearblack   2018.06.08 12:01
1

Iszonyatosan nagy zombis film rajongó vagyok, általában minden újdonságot megtekintek ebben a témában. Az alapötlet szerintem nagyon jó, hogy inverz módon közelítik meg az élő-halottas témát. Korábban talán csak egy sorozat volt, ami ebből a szemszögből mutatta be a járványt. A filmben az outbreak utáni állapotokkal ismerkedhetünk meg, a gyógyultak nem térhetnek vissza korábbi pozíciójukba, társadalmilag kirekesztetté válnak. A lakosság, pedig retteg a gyógyult szörnyetegektől, akik ugyebár újra emberek. Mindenkiben felmerül a kérdés, hogy egy kegyetlenkedő gyilkológéppel, akit később meggyógyítottak tudna-e olyan életet élni, mint régen. A téma kibontogatásával van gond, egyrészt az aggódó amerikai állampolgárok, másrészt a másik oldalon a lázadozó "gyógyultak" közössége sajnos súlytalan marad. Nem lehet egyik féllel sem azonosulni, a mérleg nyelve semerre sem billen el. Az a baj a film nem nyújt semmi pluszt, a színészi játékok sem meggyőzőek a karakterekkel lehetetlen azonosulni. Az a baj ezekkel a típusú filmekkel, tényleg egy teljesen új megközelítéssel kellene próbálkozni, addig én maradok a klasszikusoknál. :)