Közösség

Vélemény:

 

80 Kojot

(2017)

Kojot

 
Minka   2018.03.12 17:32
2

Nagyon, nagyon, nagyon sajnálom, hogy nem azt adta ez a film, amit vártam tőle, mert nagyon kíváncsi voltam már rá, de valahogy mégsem tudtam magam átadni a "flow"-nak, hiába próbálkoztam... Sőt inkább kényelmetlenül éreztem magam, mert egyetlen szereplő sem fogott meg, a főszereplő pedig egyenesen ellenszenves volt, ami miatt nem tudtam átérezni azt a fajta igazságtalanságot, ami vele történt. Hiteltelennek érzem a "főhőst" abból a szempontból, hogy egyszerre akar a családi örökséghez foggal-körömmel ragaszkodni, miközben a (még élő) családját és a szeretteit tökéletesen semmibe veszi... Ez így nekem egy egyszerű férfias kakaskodás volt a filmvásznon, illetve a "kinek nagyobb" tipikus esete, ami a világon semmire nem vezet, nem mutat meg értékeket, csak a puszta egymásnak feszülést a semmiért... Valahogy nem a "jó és a rossz" harcát éreztem a sztoriban, hanem, hogy azt akarja velem valaki elhitetni- minden áron és minden eszközzel-, hogy a sablonos, felszínes és éretlen viselkedésű férfiak agresszív és frusztrált egymásnak feszülése az igazi dicsőség, ha a családi becsület megőrzéséről van szó. Na ne már!!! Abba már bele se megyek, hogy a női karakterek mennyire egysíkúak voltak és szinte már fájt nézni azt a fajta leegyszerűsített női mintát, amit a főszereplő nő hozott. A verekedős jelenetek profik, és magyarországi viszonylatban tényleg nem egy átlagos fimről van szó, viszont a hiányérzet megmaradt utána, ami egy jó film esetében fel se merülhet!