Közösség

Vélemény:

 

81 A szolgálólány meséje

(2017)

A szolgálólány meséje

 
Laca//Ho/rr/oR//   2018.06.13 21:00
1

Ismerősöm ajánlotta, hogy kezdjem el nézni, mert elég érdekes világot és terítéket kapunk az alkotóktól. Miután rávettem magam és megnéztem az első részt, ami elég hamar lebilincselt a képernyő elé és csak vártam, hogy minél többet megtudjak a sorozatban szereplő karakterekről, "új világról" csak remélni tudtam, hogy a folytatások is megállják majd a helyüket és nem lesz helyenként unalmas, néhol vontatott rész. Nem kellett csalódnom hiszen részről részre kaptuk az adrenalint, a már már erős thriller jeleneteknél, vagy éppen a "szerelmi háromszögeknél" és a rettentően kiszámíthatatlan cselszövésekre készülő egymást eláruló szolgáló lányoknál jelen esetben nem tudok jobb érveket, amiért ne ültetné az embert és nézetné meg vele rövid időn belül az 1. évadot. Ahogy halad a story és tudunk meg egyre többet erről az újdonsült világról, ami maga a "férfi uralom" és ebben az új világban rejlő gonoszságról, elnyomásról, úgy jöhetünk rá arra, ahogy a főszereplőnk szeméből láthatjuk, hogy részről részre, időről időre egyre erősebbnek kell lenniük az elnyomott "béranyáknak". A sorozatban az is észrevehető és személy szerint nagyon tetszett is benne, hogy renget különféle karakterrel találkozhatunk, nézzük például Lydia néni karakterét, akitől rendesen levert a víz, ott van még a ház ura Fred Water­ford parancsnok, akin néha nehéz kiigazodni és a kedvencem Nick a sofőr, róla nem tudtam eldönteni jó pár részig, hogy melyik oldalon is áll, tégla vagy sem. Offred megformálójának Elisabeth Moss-nak a drámai játékát csak dicsérni lehet ebben az elfajult világban, szóval kíváncsian várom a béranyák történetét az új évadban és természetesen csak ajánlani tudom aki még nem kezdte el. Áldassék a gyümölcs.