Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A szolgálólány meséje (2017-2021)

The Handmaid's Tale

Annuska   2020. 11. 08.

Nekem jobban bejött, mint a könyv. A jövőkép érdekes, a története némiképpen lehangoló, de mindvégig leköti az ember figyelmét.

Laca//Ho/rr/oR//   2018. 06. 13.

Ismerősöm ajánlotta, hogy kezdjem el nézni, mert elég érdekes világot és terítéket kapunk az alkotóktól. Miután rávettem magam és megnéztem az első részt, ami elég hamar lebilincselt a képernyő elé és csak vártam, hogy minél többet megtudjak a soroza... több»

indingo   2017. 06. 03.

Egy 1990-ben készült film sorozattá dolgozása. Nagyon bejövős disztópia, érdekes sztorival, ami az elején nagyon furcsa volt, de miután megszoktam a történéseket, már nem zavart.

Deku   2017. 08. 23.

Sokáig szemeztem ezzel a sorozattal, nagyon kétkedve vágtam bele de megérte minden perce mert nagyon érdekes. Ezt az újdonság érzését pedig nem sok sorozat tudja megadni.

dailyfilmsan   2018. 05. 19.

nagyon jó !!! Ilyen elburjánzott jövőprobléma az ember gyermeke c. filmben van még de ott nem ilyen utópisztikus társadalomra helyezik a hangsúlyt. Kiváltképpen jó benne hogy mint az amisok mindenhez visszatérnek és attól várják a csodát. Az egész e... több»

GedyPapa   2018. 06. 07.

Hosszú idő után vettem rá magam arra, hogy elkezdjem a sorozatot, mert az elején kicsit szkeptikus voltam a sztorival. Végül a feleségemmel belevágtunk és beleszerettünk. A főszereplő mellett olyan mellékszereplők (Emily, Nick, Lidia néni) játszanak ... több»

MP170506   2019. 04. 23.

Nagyon jó sorozat, melynek minden része tele van feszültséggel, drámával. A probléma, amely miatt megszületett ez a társadalom, hamarosan akár a mi életünkben is felütheti a fejét. Megrázó a szolgálólányok ily mértékű kihasználása, megalázása, büntetése.

June a szülés után Hollynak nevezte el a babát az anyja után, Serena azonban Nicole-nak akarta elnevezni. A második évad végén June meggondolta magát, és a Nicole nevet adta neki. Nem teljesen világos, hogy miért változott meg a véleménye, de lehet, hogy azért, mert látta az iróniát abban a névben, amelyet Serena adott neki. A Nicole név feltűnően hasonlít a Nicholasra, amely a baba biológiai apjának a neve. Nyilvánvalóan Serena passzív agresszív intézkedésként adja neki ezt a nevet, hogy emlékeztesse a férjét arra, hogy valójában nem ő a baba apja.

(jfruzsi97)

A könyv eredeti címe valójában "Offred" volt, ez Moss karakterének neve. Később Atwood megváltoztatta a címet A szolgálólány meséjére.

(jfruzsi97)

A szolgálólányok vörös köpenye Mária Magdolnára, a Biblia bűnbánó bűnösére utal.

(jfruzsi97)

A legjobb sorozat mellett a legjobb színésznőnek (Elisabeth Moss) és a legjobb női mellékszereplőnek (Ann Dowd) járó Emmy-díjat is bezsebelték a sorozat szereplői.

(GedyPapa)

2017-ben legjobb dráma kategóriában megnyerte az Emmyt.

(GedyPapa)

Nem véletlenül szorgalmazza egyre több rajongó, hogy A szolgálólány meséje más szereplőkkel, Gileád más szegleteiben folytatódjon, hiszen ebből a világból még mindig van mit megmutatni elmesélni, csak June Osborn meséjét kellett volna már régen elengedni. több»