A Margaret Atwood immár klasszikusnak számító regényén alapuló A szolgálólány meséje (The Handmaid’s Tale) a disztópikus, Gileád Köztársaság nevű totalitárius társadalomban játszódik, amely az egykori Amerikai Egyesült Államok helyén jött létre. A környezeti katasztrófák által fenyegetett és zuhanó születési számokat mutató Gileádban torz fundamentalizmus uralkodik, amely militarizált formában tűzi zászlajára a „visszatérést a hagyományos értékekhez”. Offred (Elisabeth Moss), aki a Vezér háztartásában Szolgálólányként dolgozik, az egyik utolsó termékeny nő, így a nőknek abba a kasztjába tartozik, akiket szexuális rabszolgaságra kényszerítenek a világ újbóli benépesítésére irányuló utolsó kétségbeesett erőfeszítés nevében. Offrednek ebben a rémisztő társadalomban kell életben maradnia a Vezérek, kegyetlen Feleségeik, a háztartásvezető Marthák és a többi Szolgálólány között – akik közül bárki Gileád kémje lehet –, és beteljesítenie célját: mindezt túlélni és megtalálni a lányát, akit elvettek tőle. (HBO)
(hp)Ismerősöm ajánlotta, hogy kezdjem el nézni, mert elég érdekes világot és terítéket kapunk az alkotóktól. Miután rávettem magam és megnéztem az első részt, ami elég hamar lebilincselt a képernyő elé és csak vártam, hogy minél többet megtudjak a soroza... több»
nagyon jó !!! Ilyen elburjánzott jövőprobléma az ember gyermeke c. filmben van még de ott nem ilyen utópisztikus társadalomra helyezik a hangsúlyt. Kiváltképpen jó benne hogy mint az amisok mindenhez visszatérnek és attól várják a csodát. Az egész e... több»
Hosszú idő után vettem rá magam arra, hogy elkezdjem a sorozatot, mert az elején kicsit szkeptikus voltam a sztorival. Végül a feleségemmel belevágtunk és beleszerettünk. A főszereplő mellett olyan mellékszereplők (Emily, Nick, Lidia néni) játszanak ... több»
June a szülés után Hollynak nevezte el a babát az anyja után, Serena azonban Nicolnak akarta elnevezni. A második évad végén June meggondolta magát, és a Nicole nevet adta neki. Nem teljesen világos, hogy miért változott meg a véleménye, de lehet, hogy azért, mert látta az iróniát abban a névben, amelyet Serena adott neki. A Nichole név feltűnően hasonlít a Nicholasra, amely a baba biológiai apjának a neve. Nyilvánvalóan Serena passzív agresszív intézkedésként adja neki ezt a nevet, hogy emlékeztesse a férjét arra, hogy valójában nem ő a baba apja.
(jfruzsi97)A könyv eredeti címe valójában "Offred" volt, ez Moss karakterének neve. Később Atwood megváltoztatta a címet A szolgálólány meséjére.
(jfruzsi97)A legjobb sorozat mellett a legjobb színésznőnek (Elisabeth Moss) és a legjobb női mellékszereplőnek (Ann Dowd) járó Emmy-díjat is bezsebelték a sorozat szereplői.
(GedyPapa)A sorozat alapjául szolgáló könyvben a korabeli viszonyok miatt nem szerepel(het)tek színesbőrű karakterek.
(hp)A sorozat forgatása 2016 szeptemberében kezdődött meg Torontóban, és 2017 februárjában ért véget.
(hp)A szolgálólány meséjének első előzetesét 2017. március 23-án hozta nyilvánosságra a Hulu a YouTube-on.
(hp)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »