Az ember a Fellegvárban

Az ember a Fellegvárban

The Man in the High Castle

A Philip K. Dick regénye alapján készült sci-fi sorozat annak lehetőségét veti fel, hogyan alakult volna Amerika helyzete, ha a második világháborút a németek a japánok oldalán nyerik meg, a szövetségesekkel szemben. Az ország kétpólusúvá vált volna: a nyugati part japán, míg a keleti oldal… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada
Premier: 2015.01.13.

1. évad (2015) - 10 epizód
2. évad (2016) - 10 epizód
3. évad (2018) - 10 epizód
4. évad (2019) - 10 epizód

2023.08.19 Weird Machinery Nézhetetlen

Időrabló

Végignézel egy kerek évadot, 10 epizódot, és a nagy rejtélyből még semmi sem derül ki. A karakterek a legolcsóbb, ezerszer elsütött klisékből vannak előhúzva. És ha ez még nem elég, a színészek játéka is legfeljebb a közepest hozza, már amikor volt kedvük hozzá. Az alapkoncepció amúgy kreatív (ez Philip K. Dick érdeme), a filmben pedig a szetting részletgazdag megvalósítására fordítottak sok figyelmet, ez jól sikerült, de ennyi.

2017.08.23 Deku

Amikor belevágtam semmit se tudtam erről a sorozatról, viszont kiváló és nagyon hatásos thriller volt. Nekem nagyon bejött ez a megközelítése a dolognak. Remek volt.

2023.02.10 zoltyah

Ridley Scott is segédkezett, és nagyon is érezhető a munkássága a sorozatban. Bátran ajánlom, hiszen csak pozitívumot tudok mondani a sorozatról. A negyedik évad inkább sci-fi jellemzőkkel bír. A színészek nagyon jók, különösképp Rufus Sewell szere... Több

2019.08.04 vorosrobi

Az alapötlet kreatív és baromi izgalmas a filmtekercsekkel való küzdés. Nagyon hiányzik a folytatás... A lelkem egy darabja üresen tátong. A könyv kicsit más, a film nagyon jól pörög.

2018.07.05 majkymi

Nagyon feszes, nagyon erős disztópikus thriller. Hát eddig ilyen műfajjal nem igazán találkoztam. De most kiderült, hogy ez a kedvencem! :) Félretéve a viccet, igen hatásos lett ez a széria, minden pillanata profi (ha értitek, mire gondolok).

A könyvben a "Nehezen vonszolja magát a sáska" egy könyv, míg a sorozatban ezt filmkópiákkal helyettesítették.Szerző: GedyPapa

A sorozat Philip K. Dick azonos című könyvéből készült.Szerző: GedyPapa

(2016. 02. 26.)
The Man in the High Castle
A The man int he high castle mindekinek ajánlott, aki egy hihetetlen utópiát szeretne látni, viszont az izgalmi faktor nem az amit várunk és ha őszinték akarunk lenni, akkor muszáj elmondani, hogy vannak sorozatok, amik ennél sokkal jobban képesek szórakoztatni. 7/10 Több

(2016. 02. 08.)
The Man in the High Castle
A sok szálat nézve nem is értem, hogy érezhettem párszor, hogy leült a sorozat, talán ez esetben is igaz a kevesebb néha több mondás. (7/10) Több

(2016. 01. 07.)
Összességében jó évadot láthattunk, mely Dick alapötletén kívül Frank Spotnitz írónak köszönhető. Egy ilyen felvezető után nem kétséges, hogy lesz itt második szezon is, csak az a kérdés, hogy mikor jelentik be.