Közösség

Vélemény:

 

76 Aladdin

(2019)

Aladdin

 
Thibo84   2019.05.28 08:49
0

Néztem a filmet, és olyan érzésem volt, mintha egy nagyon is jól megkoreografált színházi musicalt néznék. Sajna Will Smithen kívül, a többi színész nem igazán tudott mély benyomást tenni rám. Jágó, aki a rajzfilmben az egyik humor forrás volt, itt a háttérbe szorul és nem igen van poénos megnyilvánulása, de még is az eredeti szinkron hangok közül csak nála tér vissza Kassai Károly. Abu szerepe viszont még jobban nőtt és még viccesebb a rajzfilmhez képest. Jafar pedig nem volt olyan karizmatikus, mint rajzolt elődje, csak egy piperkőcöt láttam benne. Egyszerűen nem tudtam elhinni róla, hogy egy gonosz és sötét alak, csak egy nagyra vágyó ember. Ráadásul közte és Aladdin közt lezajlott küzdelem sem volt olyan monumentális. Sőt. A címszereplő inkább a papagájjal harcolt. Az sem tetszett, hogy a szerelmi szál mellett, nagy hangsúlyt fektettek, hogy ki legyen a Szultán, vagy Szultána a Szultán helyett. Naomi Scotton láttam, hogy igyekszik, de jószerivel csak azt az alakítást láttam tőle, mint a Power Rangersben nyújtott. Mena Massoud, mint Aladdin jó választás volt, de igazából Will Smith az aki igazán elviszi a hátán a filmet. Tetszett, hogy nem akarta elődje Robin Williamset leutánozni, hanem a saját stílusát vitte bele.