Közösség

Vélemény:

 

73 Az oroszlánkirály

(2019)

Oroszlánkirály

 
Yosihiro   2019.10.27 18:27
2

Nagy várakozással ültem le nézni ezt a filmet vagy animációt, nem is tudom már mihez hasonlítani. Igazából egy remekül megrajzolt feldolgozást láthatunk, ami "szinte" élethűen adta vissza a történetet. A látványra nem lehetett panasz, bár a történet némely része picit módosult, de nagyban nem tért el az eredetitől, és ez mindenképpen pozitívum. Valahogy mégsem tudott olyan átütő érzést, sikert adni, amit igazából vártam. Talán tenni kellett volna bele valami újat, valami mást. A zenei aláfestések is jók voltak, és hallhattunk egy új zenét is, ami szerintem jót tett az animációnak. Összességében a képi és hangi effektek jók, a történet adott volt, ami szintén jó, így mivel igazából nem kapunk semmi extrát a megrajzolt animáción kívül, marad a jó értékelés. Ez annak is köszönhető, hogy az eredetihez nem érhet fel, bármennyire is felújították, újat nem tudtak belecsempészni. A technika előrehaladtával ugyan látványosabb a kép, de a mondanivaló ugyanaz maradt. A pluszt hiányoltam, ami egyedivé tehette volna ezt az alkotást, de ezt nem tették meg, ezért csak 4 csillaggal tudom jutalmazni. Minden korosztálynak csak ajánlani tudom, remek kikapcsolódás és szórakozás. Üdv, Yosi