Közösség

Vélemény:

 

83 Kszi, Simon

(2018)

Kszi, Simon

 
GabiSz.   2018.06.04 01:30
0

Nekem bejött ez a mozi. Szeretem a fiatalokat és drukkolok nekik, hogy boldogan tudjanak felnőtté válni. Szerintem fontos kérdésről szól a film, és biztos vagyok benne, hogy kapaszkodót nyújt sok olyan tininek, aki áldozata lesz a világháló "csodálatos" képességeinek, miáltal saját tágabb környezetében kiderül róla bármi olyasmi, amit a legbensőbb magánügyének gondolt és annak is kellene maradnia..... Hisz az valóban az ő MAGÁNélete. Szerencsére már születnek a témában alkotások több művészeti ágban is (többek között felmerül ez Shawn Mendes Bad reputation c. számában is) és nagy szükség van rájuk, hogy megértsék a szülők, hogy min mennek, mehetnek keresztül a gyerekeik manapság, és, hogy megértesse az ezt átélt fiatalokkal, hogy túl lehet ezt élni, és ki lehet jönni belőle jól is. Talán a nem áldozat tinikörnyezet is elmélázik kicsit ezen a mozin, és adott esetben megfelelőbben, együtt érzőbben, tudatosabban fognak viselkedni az áldozattal, vagy legjobb esetben elszégyelli magát az, aki éppen lejáratni készült bárkit is a környezetéből egy jól irányzott poszttal a világhálón és mégsem teszi közkinccsé a birtokában lévő kompromittáló anyagokat. Egyébként én szórakoztatónak is találtam a filmet és Nick Robinsont egy jófajta színészkezdeménynek tartom. Fogunk még hallani róla, ebben biztos vagyok.