Kszi, Simon

belavagyok   2020. 09. 26.

Imádtam a filmet. Nick Robinson remek választás volt a főszerepre. Egy kedvelhető Simont kaptunk vele. A történet tök aranyos.

ArpiHajdu és Réci   2019. 03. 18.

Ez tetszett, Simon...köszi!

Korábban már láttuk a Kszi, Simont, s nem hagyott bennünk mély nyomot. Másodjára nekifutva nem is értem, hogy ez hogyan történhetett meg. Mert ez a film egy elképesztően szerethető, bájos történet, ami jóleső érzéssel tölti el nézőjét, s nem utolsó s... teljes kritika»

indingo   2018. 06. 04.

Ismét egy olyan cím amitől elrettennek a nézők, mintsem becsalogatná őket a moziba. A bevételnek az sem tesz túl jót, hogy a hazai bemutató előtt pár mozi már vetítette a filmet. Könyvadaptáció a film, talán helyesebben a történetet nagyvonalakban on... több»

Berto49   2018. 06. 02.

Nem vagyok homofób, de ez minden határon túlment! Eddig csak dícsérő és lelkendező kritikákkal és véleményekkel találkoztam. Velem lehet a baj?! Szeretném hinni, hogy nem. Felvetődik a kérdés, hogy érdemes-e előzetesen információkat, kommenteket olva... több»

TomÁcs   2019. 12. 30.

Szerintem egy nagyon helyes film volt, egy komoly témáról. A karakterek szerethetőek voltak és a story is rendben volt.

VvV   2018. 10. 28.

Nem túl maradandó alkotás, de voltak benne értékelhető gondolatok és párbeszédek. Kicsit meseszerű és szirupos tipikus amerikai.

Ms. Akárki   2019. 09. 22.

Imádtam. Laza kikapcsolódást nyújt viszont igen komoly lelki témákat boncolgat. LMBTQ témájú filmekből az egyik legjobb. Kiváló a színészgárda is. Szívfacsaró ahogy a srác próbál talponmaradni a kényszer coming out után.

Tony Hale
Nick Robinson

A film összbevétele 66 228 699 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 527 140 forintot termelt. A hazai mozik összesen 16 354 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Greg Berlanti elárulta, sokszor azután is forgott a kamera, hogy elhangzott az "Ennyi!". Ezt azért tartotta fontosnak, hogy minél hitelesebben ábrázolni tudja a tinédzserek világát.

A filmben Bramet alakító Keiynan Lonsdale a bemutató után maga is felvállalta homoszexualitását.

Becky Albertalli pszichológusként dolgozott, mielőtt írni kezdett.

Becky Albertalli jelenleg egy olyan könyvön dolgozik, ami Leah karakterével foglalkozik, az írónő ugyanis úgy vélte, hogy nem mondott el mindent róla a Kszi, Simonban.

Nem sokkal a film forgatásának megkezdése után a főszereplő Nick Robinson öccse nyilvánosan is felvállalta, hogy meleg.

Ez az első, nagy hollywoodi stúdió égisze alatt készített film, melynek főszereplője egy homoszexuális tinédzser.

Simon emailcíme a filmben frommywindow1@gmail.com. Ez a email fiók valóban létezik, ha erre a címre küld egy levelet, a következő automatikus válasz fog érkezni: "Miért mailezel nekem, amikor Oreót is ehetnél helyette? Üdvözlettel, Jacques."

Becky Albertalli "Simon vs. the Homo Sapiens Agenda" című bestsellerének filmadaptációja.

A Kszi, Simon forgatása 2017. március 6-án kezdődött meg Atlantában, Georgia államban. A munkálatok április 23-ig tartottak.

A Kszi, Simon világpremierje a Mardi Gras Filmfesztiválon volt 2018. feburár 27-én. A filmet egyebek mellett a Glasgow-i Filmfesztiválon és a Melbourni Queer Filmfesztiválon is bemutatták.

Summa summarum akár az év legjobbjai között is emlegethetnénk a későbbiekben a Kszi, Simont, hiszen nagyon fájdalmas és szomorú lehetett volna az összkép, ha a vége nem fordul át egy Nicholas Sparks-ot idéző, giccses végjátékba. több»

Hatalmas pozitív csalódásként éltem meg a Kszi, Simon című filmet. Mert annak ellenére, hogy ez a romantikus-vígjáték, első sorban a fiatalabb, tini korosztályt célozza meg, nyugodt szívvel mondhatom, hogy tizenöttől felfelé bárki megtekintheti, nem fog benne csalódni. Kellően van fűszerezve humorral, kitűnő retró zenékkel, többnyire szerethető karakterekkel és tanulsággal. több»

Néha, de csak néha, akkor, amikor olyan fontos filmről van szó, mint amilyen ez, nem csak megengedett, de talán kötelező is szentimentálisan fogalmazni. Ha John Hughes, a nyolcvanas évek csupaszív-csudaokos amerikai tinifilmjeinek mestere megnézi odafent(ről) a Kszi, Simont, bizonyosan boldogan nyugtázza, hogy öröksége nem csak idézetszinten él tovább. több»