Kszi, Simon (2018)

Love, Simon

Tony Hale
Nick Robinson

Ildikó Bacskai   2020. 12. 22.

Nem értem, miért kapott a film dráma besorolást, igaz, hogy egy komoly élethelyzet kibontakozása a téma, de nem gondolnám azt drámainak. Nagyon szerethető tinédzser szereplők remek alakításokkal, egyszerű, szimpatikus, nem agyonkomplikált jelenetekkel. Tetszett.

ArpiHajdu és Réci   2019. 03. 18.

Ez tetszett, Simon...köszi!

Korábban már láttuk a Kszi, Simont, s nem hagyott bennünk mély nyomot. Másodjára nekifutva nem is értem, hogy ez hogyan történhetett meg. Mert ez a film egy elképesztően szerethető, bájos történet, ami jóleső érzéssel tölti el nézőjét, s nem utolsó s... teljes kritika»

indingo   2018. 06. 04.

Ismét egy olyan cím amitől elrettennek a nézők, mintsem becsalogatná őket a moziba. A bevételnek az sem tesz túl jót, hogy a hazai bemutató előtt pár mozi már vetítette a filmet. Könyvadaptáció a film, talán helyesebben a történetet nagyvonalakban on... több»

Berto49   2018. 06. 02.

Nem vagyok homofób, de ez minden határon túlment! Eddig csak dícsérő és lelkendező kritikákkal és véleményekkel találkoztam. Velem lehet a baj?! Szeretném hinni, hogy nem. Felvetődik a kérdés, hogy érdemes-e előzetesen információkat, kommenteket olva... több»

Ms. Akárki   2019. 09. 22.

Imádtam. Laza kikapcsolódást nyújt viszont igen komoly lelki témákat boncolgat. LMBTQ témájú filmekből az egyik legjobb. Kiváló a színészgárda is. Szívfacsaró ahogy a srác próbál talponmaradni a kényszer coming out után.

Bazzzsi   2019. 01. 05.

Jófej szülők és egy remek család. A baj csak hogy a nagyfiú homoszexuális? Kérdem én baj? A történet választ ad rá. Humoros és jó stílusú történet.

TomÁcs   2019. 12. 30.

Szerintem egy nagyon helyes film volt, egy komoly témáról. A karakterek szerethetőek voltak és a story is rendben volt.

A film összbevétele 66 228 699 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 527 140 forintot termelt. A hazai mozik összesen 16 354 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Greg Berlanti elárulta, sokszor azután is forgott a kamera, hogy elhangzott az "Ennyi!". Ezt azért tartotta fontosnak, hogy minél hitelesebben ábrázolni tudja a tinédzserek világát.

A filmben Bramet alakító Keiynan Lonsdale a bemutató után maga is felvállalta homoszexualitását.

Becky Albertalli pszichológusként dolgozott, mielőtt írni kezdett.

Becky Albertalli jelenleg egy olyan könyvön dolgozik, ami Leah karakterével foglalkozik, az írónő ugyanis úgy vélte, hogy nem mondott el mindent róla a Kszi, Simonban.

Nem sokkal a film forgatásának megkezdése után a főszereplő Nick Robinson öccse nyilvánosan is felvállalta, hogy meleg.

A Kszi, Simon kedves, szerethető, romantikus, szentimentális tinifilm, amelynek filmtörténeti jelentősége épp a kliséiben rejlik. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. több»

Az utóbbi években kezdtek ismét divatba jönni a coming of age filmek (Sing Street, Papírvásosok, Lady Bird, Szólíts a neveden, Ready Player One, Pókember: hazatérés) amik nagyrészt a 80-90-es évek hangulatát idézik meg. A Kszi, Simon is ezt a vonalat követi megcsavarva egy kicsit a sztorit azzal, hogy a főszereplő tinédzsernek nem csak a pubertás kor nehézségeivel kell megküzdenie, hanem saját szexuális identitásának elfogadásával is. Természetesen a történetben a vígjátéki vonal erősebb, de nem beszélhetünk klasszikus értelemben vett komédiáról, mivel az alapkonfliktus nagyon is komoly, így inkább dramedy-nek mondanám több»

Hatalmas pozitív csalódásként éltem meg a Kszi, Simon című filmet. Mert annak ellenére, hogy ez a romantikus-vígjáték, első sorban a fiatalabb, tini korosztályt célozza meg, nyugodt szívvel mondhatom, hogy tizenöttől felfelé bárki megtekintheti, nem fog benne csalódni. Kellően van fűszerezve humorral, kitűnő retró zenékkel, többnyire szerethető karakterekkel és tanulsággal. több»