Kszi, Simon

Love, Simon

A film összbevétele 66 228 699 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 527 140 forintot termelt. A hazai mozik összesen 16 354 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Greg Berlanti elárulta, sokszor azután is forgott a kamera, hogy elhangzott az "Ennyi!". Ezt azért tartotta fontosnak, hogy minél hitelesebben ábrázolni tudja a tinédzserek világát.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben Bramet alakító Keiynan Lonsdale a bemutató után maga is felvállalta homoszexualitását.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Becky Albertalli pszichológusként dolgozott, mielőtt írni kezdett.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Becky Albertalli jelenleg egy olyan könyvön dolgozik, ami Leah karakterével foglalkozik, az írónő ugyanis úgy vélte, hogy nem mondott el mindent róla a Kszi, Simonban.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Nem sokkal a film forgatásának megkezdése után a főszereplő Nick Robinson öccse nyilvánosan is felvállalta, hogy meleg. Szerző: hp

Ez az első, nagy hollywoodi stúdió égisze alatt készített film, melynek főszereplője egy homoszexuális tinédzser. Szerző: hp

Simon emailcíme a filmben [email protected]. Ez a email fiók valóban létezik, ha erre a címre küld egy levelet, a következő automatikus válasz fog érkezni: "Miért mailezel nekem, amikor Oreót is ehetnél helyette? Üdvözlettel, Jacques."Szerző: hp

Becky Albertalli "Simon vs. the Homo Sapiens Agenda" című bestsellerének filmadaptációja.Szerző: hp

A Kszi, Simon forgatása 2017. március 6-án kezdődött meg Atlantában, Georgia államban. A munkálatok április 23-ig tartottak. Szerző: hp

A Kszi, Simon világpremierje a Mardi Gras Filmfesztiválon volt 2018. feburár 27-én. A filmet egyebek mellett a Glasgow-i Filmfesztiválon és a Melbourni Queer Filmfesztiválon is bemutatták. Szerző: hp

A film összbevételei meghaladják a 60 millió dollárt, miközben a költségvetése mindössze 17 millió volt. Szerző: hp

Becky Albertalli, a film alapjául szolgáló könyv szerzője is méltatta a filmet. "Pont azt közvetíteni, amit a könyv, vicces, időtlen, őszinte, fájdalmas és romantikus." Szerző: hp

A film hatalmas sikert aratott a kritikusok körében. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon 92 százalékon áll 165 szemlézett cikket követően (2018. június). Szerző: hp