Közösség

Vélemény:

 

72 The Ritual

(2017)

The Ritual

 
respect the movies   2018.03.09 14:08
0

Szerintem egy kimondottan hangulatos jó kis horrorfilm volt, főleg a mostani horrorfilmes felhozatalból emelkedik szépen ki ez a film! Talán a film sokakat meg fog majd osztani, mert aránylag sok minden keveredik benne! Van benne drámai elemek, méghozzá nem is rosszul megírva, félelmetes hangulat, erdőben bolyongás, skandináv mitológia, és még egy csipetnyi szörnyfilmes hangulat is! Engem mégis amiben a legjobban meg tudott fogni, az a hangulata volt! A rendezőnek (David Bruckner), sikerült egy nagyon is hatásos, kiváló hangulatot teremtenie, ami rengeteg misztikummal van még pluszba megfűszerezve, ezért a néző kíváncsiságát alaposan fel is tudta piszkálni, mert hát a film történetét, csak az utolsó 20 percben értjük meg! Én is úgy éreztem hogy nagyon erősen indít a film, tulajdonképpen az első 45 perce szinte csak a hangulatteremtésre és a karakterek bemutatására, illetve a film drámai oldalának megismerésével megy el és mindez nagyon is élvezhető kivitelezésben! A film közepe talán egy kicsit leenged hangulatterén, de a film utolsó 10 percében ismét padlóig nyomatják a gázpedált! A befejezése nem rossz, sokaknak ez az ami miatt lepontozhatják a filmet! A karakterek jók voltak végig a filmben, szinte már izgulni is lehetett a sorsuk iránt! Remélem hogy egyre több hasonló filmet fognak majd készíteni, mert a horrorrajongóknak erősen ajánlót e film megtekintése!