Közösség

Vélemény:

 

68 Nincs választás

(2017)

Nincs választás

 
Lora   2019.02.25 13:04
0

Nem ezt vártam ettől a filmtől, de örülök, mert nagyon pozitívan csalódtam. A helyszínről és a csodás képi felvételekről ódákat tudnék zengeni (mivel oda meg vissza vagyok a távol-keleti világért), de inkább csak annyit mondanék, hogy minél jobb felbontással nézzétek, mert megéri. Louis Koo neve nekem nem mondott semmit. Ezután a film után viszont biztosan oda fogok figyelni a munkásságára, mert elképesztő a színészi játéka. Végig merev arccal játszik, a szemeivel azonban a karaktere minden érzését elképesztően hitelesen és mély empátiával tolmácsolja. Egy kétségbeesett apát látunk, aki kezdetben komoly, szabályokat betartó zsaruként áll az ügyhöz, majd ez érthető módon gyorsan átvált a minden mindegy, csak újra magamhoz ölelhessem a lányom lelkületbe. A másik két rendőrről is csak azt mondhatom, hogy maximálisan helytálltak a szerepükben. Tony Jaa viszonylag rövid szerepeltetése üde színfoltja a filmnek. Miután azt az emlékezetes tetőn vívott harcjelenetet végignéztem és kiderült mi a sorsa az ő karakterének, percekig csak pislogtam. A forgatókönyvíró nem rettent meg a kulcskarakterek hűvösre tevésétől sem. De pont a kiszámíthatatlansága miatt (is) működött annyira nálam ez a film. Happy end fanatikusoknak nem ajánlom, ugyanis a lezárás sem mondható éppen szokványosnak.