Közösség

Vélemény:

 

72 Runaways

(2017)

Runaways

 
Az amatőr   2018.07.24 17:23
0

Jó kis sorozat, igaz, hogy kissé futurisztikus, de nekem tetszett.Mondjuk a főgonosz elég béna, és azt sem értem miért nem hagyták meghalni, ahelyett, hogy minden évben feláldoznak neki egy gyereket. A koncepció,tehát nem hibátlan viszont a színészi alakítás mindenért kárpótolja a nézőt. Szerintem mindenki nagyon jól játszotta a ráosztott szerepet, legalábbis a tinisorozatok szintjén ez az egyik legigényesebb. Az izgalom pedig minden részben egyre fokozódik és garantáltan nem fogjuk tudni abbahagyni, ha egyszer elkezdtük. A részek előrehaladtával, mind a szereplők, mind az indítékaik árnyalódnak, így az évad végére egy egészen színes felhozatalt kapunk a szokásos klisék helyett. Egyre mélyebbre áshatunk a múltban és így lehetőségünk van jobban megérteni a jelen történéseit. A második rész után szinte mindig kapunk egy bónusz visszajátszást is a 15-20 évvel ezelőtti történésekből, ami tovább bonyolítja az események menetét, ezzel még érdekesebbé és lendületesebbé téve a sorozatot. A képességek is jól ki lettek választva nem mindennapi személyiséget kölcsönözve birtoklójuknak, örültem,hogy nem kliséket tettek be minthogy tud repülni vagy ilyesmi, hanem tényleg a marvelben eddig még nem látott erőkkel ruházták fel a hőseinket. A sorozat jól feldolgozza a szokásos kamasz problémákat is, az apa -fiú ellentétet, a lázadást, az első ciklust a lányoknál, a diszkópartik veszélyeit, első szerelmet, a gimis problémákat, a csapathoz tartozás vágyát, és mindezt könnyedén, nem felnagyítva, a cselekmény természetes részeként. Összességében, tehát a Runaways egy jól megalkotott izgalmas tinisorozat, szuperhős mítosszal fűszerezve. Már nagyon várom a második évadot. Értékelésem: 55.