Közösség

Vélemény:

 

75 Negyedik típusú találkozások

(2009)

Negyedik típusú találkozások

 
moov18   2016.02.26 10:59
1

Érdekes kis alkotás volt. Nagyon tetszett a film indítója, ahogy Milla Jovovich nyomatékosít minket monológjával arról, hogy ez valóban megtörtént eseményeken alapszik, felkavaró lesz valamint, hogy eredeti, archivált felvételek is lesznek benne amelyek külön lebilincselhetik a labilis lelkeket. Mint utánajártam a dolgoknak és kiderült, az "eredeti interjú beszélgetés" egyáltalán nem valóságos, sőt azt is színészekkel vették fel. Igazából ez kissé fájt, hiszen átverve éreztem magam. Ettől függetlenül rendkívül nyomasztóra, rémisztőre, intenzívre sikeredett az alkotás. Ez az ufós téma igazából erősen csábítja az embert a viccelődésre, jómagam is szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban. Ám, amit végeredményben kaptunk azt gondolom felülmúlt minden előzetes elképzelést. Engem személy szerint ledöbbentett, lesokkolt. Pont a valószerűsége miatt, a felépítése miatt. Nemcsak, hogy halálra rémiszt, de még izgulni is lehet rajta jó sokat. Az "eredeti" kamerás felvételek mint például az interjúbeszélgetések, a terápiás beszélgetések abszolút ijesztőek voltak, szó szerint sugárzott belőlük a feszültség, a jeges rémület. Jó párszor megmarkoltam a karfát egy-egy jelenet láttán, a végkifejlet pedig abszolút leamortizált. Erős idegzetűeknek ajánlatos!