Közösség

Vélemény:

 

74 Shaft

(2019)

Shaft

 
MMcFly2015   2019.09.02 11:47
1

19 éve volt a Samuel L. Jackson féle Shaft, ami finoman szólva már akkor is egy olcsó(bb) költségvetésű B-kategóriás akciófilm volt. Nem gondoltam volna, hogy megél egy folytatást, de a Netflixnek köszönhetően elkészült. Sokkal jobban élveztem, mint az elődjét. Jackson hozza a kötelező figurát - amivel már évek óta összeforrt a neve - és a beszólásai okozzák a film fő szórakoztató elemeit. A történet rémesen klisés, és mellé az, hogy a fia lesz a partnere már inkább kínos... mégis működik. Nem mozifilmről beszélünk, így kifejezetten élveztem egy otthoni filmként. Ha nem is annyira, mint egy Sokkal több, mint testőr, de stílusában hozzá hasonló laza akció-vígjáték. A végén pedig, ahogy az eredeti (’71-es), a 2000-es és az új Shaft megy a klasszikus zenére az oltári nagy poén. Az a jelenet éreztette velünk a legjobban, hogy a rendező se gondolta ezt a filmet túl egy laza vígjátéknál. Ezt másfél órán át Sam Jackson elvitte a vállán. Elröhögtem rajta, és szerencsére nem nagyon összefüggő az előző résszel, így aki csak most ismerkedik a címszereplővel, az is tudja élvezni a jó pillanatait a filmnek.