Közösség

Vélemény:

 

76 A gyilkos eső

(2018)

The Rain

 
Diesel   2018.06.04 22:31
2

Eléggé sajátos története van a filmnek. Végre találtam egy jó dán posztapokaliptikus sorozatot ami kellően lekötött, és elgondolkoztatott. A Netflix egyre vadabban ontja magából a jobbnál jobb műveit, és ez a sorozat erre ékes példa. Már a sorozat elején bele vágnak minket nézőket a történet sűrűjébe. Nincs hosszas időhúzás, hogy mi miért alakult ki. De nincs is szükség hogy megismerjük az előzményeket ugyanis a sorozat szépen finoman részről részre mindig csepegtet egy keveset. Itt jegyezném meg a főszereplők visszaemlékezéseit, amelyek iszonyatosan jól váltanak a jelen és a múlt között. A sorozatot végig körül öleli egy fajta misztikum főként az Apollon vállalat miatt. Már az első 5 perc után izgalmas. Főszereplőket annyira nem is, de például Martin (Mikkel Følsgaard) karakterét szerintem eltalálták. A legnagyobb baj szerintem az volt hogy mindössze az 1. Évadba csak 8 rész fért be. Bőven lehetett volna még egyszer ennyi rész, és akkor kellően megismerhettük volna a karaktereket. Véleményem szerint még 4-5 karaktert simán elbírt volna a sorozat. Ezeket leszámítva mind a látványvilágban mind technikailag teljesen rendben volt az egész. A 8. rész után egészen megszerettem a dán nyelvet. Előre szólok hogy aki szereti a posztapokaliptikus filmeket, és sorozatokat az nem fogja tudni megállni hogy egy az egyben megnézze a 8 részt. Negatív kritikákkal nem mértek egyet véleményem szerint ebben a témában sokkal nagyobb költségvetésű sorozatokat is leköröz ez az alkotás (csak ezt még nem lengi be akkora hype). 2019-ben jön a 2. Évad én már kíváncsian várom, mert mindenképpen nézni fogom.