Közösség

Vélemény:

 

37 Rémálom az Elm utcában

(2010)

Robert Englund lehet, hogy te hiányoztál ebből...

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.09.07 11:04
1

Hát én azért többet vártam tőle, ennyi és pont. Először is ez egy újragondolás volt, amiben volt egy-két jó mozzanat, de semmi több. A régi nagy kedvenceinkkel, akik leginkább a szüleink generációjának voltak közkedveltek, gondolok itt Jasonre, Bőrpofára, Myersre, vagy ez esetben Freddyre. Szinte egy slasher filmet nem tudtak vagy jól rebootolni vagy remake-elni. A 2003-as, A texasi láncfűrészes című horrorfilm egy jó kis átalakított film lett, akárcsak a 2018-as Halloween, amely ugyebár a 78-as első rész méltó folytatása lett. A 2010-es Rémálom az Elm utcában című slasher horror egy új történet volt, természetesen azonos elemekkel. Ugyan szerintem sem lett az igazi, sőt... De annyira rossz mégsem lett, amilyen savazást kapott akár itthon, akár külföldön. Persze a világot nem váltotta meg, és kiszámítható a cselekmény is javarészt, de annyira rossz nem lett, mint amilyennek besorozták a Samuel Bayer-féle Freddy filmet. Azért lássuk be, kiszámítható, sokszor pedig eléggé vontatott volt a sztori! Egyszer megéri megnézni otthon, de ha valaki impozáns horrort szeretne este látni, akkor ne ez legyen az! Ebben nem sok kurázsi volt, és a színészek is igencsak gyengék benne. Egy-két jó jelenet volt, amit nem tagadok, de nagyon kevés volt ahhoz, hogy kárpótoljon a cselekményért és a teljes kiszámíthatóságért.