Közösség

Vélemény:

 

58 Halálos iramban 10

(2023)

Fizika menj haza, részeg vagy!

 
erahurka   2023.05.17 09:42
2

Ismerős recept szerint készült a legújabb Halálos Iramban, és bántó, hogy továbbra sem módosítottak rajta semmit. Lényegében egy extra látványos, újkori Steven Seagal-filmről van szó, annak minden jó és rossz tulajdonságával, illetve Vin Diesel a Mestert megszégyenítő alakításával. Az akciójelenetek egyszerre kemények és nevetségesek, ezt a részét imádtam. A maradék másfél órával voltak kisebb-nagyobb gondok. Ezúttal is komolyan veszi magát a film, puffogtatják a drámai egysorosokat (Diesel szövegkönyvében más nincs is), amiken képtelenség nem nevetni, időnként meg próbálnak vicceskedni, amin pár kivételtől eltekintve képtelenség nevetni. Jason Momoa ripacs Joker alakítása nekem üde színfolt volt, de hallottam olyat is, akit idegesített. A játékidőt viszont meg lehet érezni, ami egy ennyire pörgősnek és epikusnak szánt filmnél nem előny. Továbbra is tartom, hogy az ilyen jellegű moziknak két órába bele kellene férniük (lehetőleg stáblistával együtt). Más értéke úgysincs a római meg az utolsó fékevesztett zúzáson kívül, minek akkor annyi sallang mellé? Ez az első epizód amúgy, amit moziban láttam (ezt is mindjárt IMAX-ben, premier előtt), határozottan jót tesz neki a nagyvászon, és azt kell mondjam, a szinkron is csak kényelmesebbé teszi a lusta belesüppedést a totális retardáltság masszájába. Három csillagból fél a moziélménynek szól tehát. Ja, és jó poén volt a mega cliffhanger, ami még a Maffiózók lezárását is megszégyenítette.