Közösség

Vélemény:

 

58 Halálos iramban 10

(2023)

Szokásos iramban

 
Kazydo   2023.05.29 22:53
0

Vajon a tizedik rész hozott valami újat? Talán még kevesebb szöveget Vin Dieselnek. Jason Momoa durván lelketlen, gonosz karakterén kívül semmi életrevaló színészi játék nem volt a filmben, bár ez nem lepett meg. Akció annyi van a történetben, mint öt Chuck Norris-filmben együtt, szinte már unalmasan sok az úgymond „izgalmas” jelenet. Újra sok káosz, robbanás, rombolás, verekedés (csajbunyóval fűszerezve). A római jelenetek megint felülírják a természet törvényeit, Newton elbújhat a sunyiba a gravitációs elméletével. Kíváncsi voltam, amikor beültem rá a moziba, hogy vajon végre szögre akasztja-e a slusszkulcsot Vin, de szerintem, amilyen tuti sofőr, a saját urnáját is a maga által vezetett Dodge-dzsal viszi a ravatalozóba. Momoa miatt mindenképp érdemes volt megnéznem a filmet, de durván hosszúra csinálták egy mondanivaló nélküli filmhez képest. Természetesen nem lövök le nagy poént, ha leírom, hogy megint úgy lett vége a filmnek, hogy érezhető általa az újabb rész készítésének benzingőzös, nitrós nyomulása. Kíváncsian várom…