Közösség

Vélemény:

 

79 Jojo Nyuszi

(2019)

Jojo Nyuszi

 
Bakugan   2023.05.31 22:16
1

Számát sem tudom, hány ember ajánlotta már nekem ezt a remek filmet, de valahogy mindig akadt mit nézni helyette, viszont nem bánom, hogy végre szántam rá időt, hogy megnézzem. Taika Waititi rendezőről a Hétköznapi vámpírok óta tudjuk, hogy elég elborult humora van, így ettől a filmtől is elvártam, hogy hozza azt a szintet, és bátran kijelenthetem, hogy sikerült még túl is szárnyalnia azt. A rendező eddigi filmjeiből ebben volt a legjobban eltalálva a humor, amire nekem szükségem van, mert amit például a Free Guy című vígjáték próbálkozásban hozott, az nekem sajnos a legkevésbé sem jött át. Természetesen ehhez jelentősen hozzátesz az is, hogy elég bevállalós a film ezzel az enyhén szólva is necces alapsztorival, amihez hasonló szatírára egyáltalán nem számítottam mostanában, attól tartva hogy az ehhez hasonló filmeknek lőttek napjainkban. Félretéve a humort, a film vége is igazán említésre méltóra sikeredett, egyetlen pillanat alatt visszaránt minket a kegyetlen valóságba a gyermeteg álomvilágból.