Közösség

Vélemény:

 

73 Személyi védelem

(2019)

Izgalmas és meglepően jó

 
Harper   2021.11.30 20:03
2

Bevallom, nem túl nagy várakozással ültem le a Személyi védelem című film elé, mert afféle nagyon átlagos "B" kategóriás Netflix-gagyiságnak tűnt, ami max. arra jó, hogy az ember a haverjára várva elüssön vele 90 percet. Nos, alaposan rácáfolt előítéleteimre Vicky Jewson rendezése és Noomi Rapace játéka is, mert egy kifejezetten izgalmas, fordulatos és kemény akcióthriller bontakozott ki előttem, ami végig fenntartotta érdeklődésemet. (A havernak le kellett mellém ülnie, hogy bevárja a végét, mert nem voltam hajlandó félbehagyni. Ez pedig jó jel nálam, mert csak színvonalas filmeknél várakoztatom a havert.) Noha női rendező, plusz két menekülő női karakter van a középpontban (és mindez egy akciófilm keretei között), mégis működik, amit összehoztak. A milliárdos örökségre számító kamaszlány és az őt védelmező testőrnő közös menekülése, kapcsolatuk alakulása, különleges, véres kalandjaik sora leköti végig a nézőt, aki akarva-akaratlanul is velük izgul a megmenekülésükért. Határozottan jobb a Netflix-átlagnál. Értékelésem: 75%.