Közösség

Vélemény:

 

70 Szellemirtók: Az örökség

(2021)

A Szellemirtók újraindítása nem több egy korrekt bemelegítésnél

 
himi85   2022.01.16 16:01
0

Az eredeti Szellemirtók-filmek rajongójaként nagyon vártam ezt a mozit, s számomra felemás lett a végeredmény. Kétségtelen, hogy nagy része nosztalgiázás és tisztelgés a régiek előtt, ami jól is áll a filmnek, de szerintem tizenéveseknek átadni a stafétát nem túl jó ötlet. Értem én, hogy az ifjúsági kalandhorrorok reneszánszát éljük (lásd Stranger Things, Az stb. ), de elfogadva a régi filmek szabályrendszerét, túlságosan gyerekes megoldás néhány random tinire bízni a szellemirtók komoly feladatát. A film hossza a rövid sztorijához képest túlságosan elnyúlt, sok az alapozás, kevés a kaland és kevés a poén, sok dolog túl egyszerűre és túl bugyutára lett megírva. Mindezek ellenére kellemesen szórakoztat, a hangulata néhol megidézi az eredetit, de mindenhol érződik rajta, hogy lehetne jóval több is. A fiatalok édesek, könnyen megkedvelhetőek, Paul Rudd néhol vicces, néhol már túl bárgyú, de őt mindig jó látni. A franchise újraindításaként korrekt bemelegítésnek elmegy, remélem a folytatások nem lesznek ennyire összecsapottak. 6,5/10