Közösség

Vélemény:

 

28 Are You Scared?

(2006)

Are You Scared?

 
moov18   2016.02.29 21:50
0

Sajnos azt kell mondjam, hogy ritka szörnyű film volt. Egy az, hogy egy az egyben a Fűrész másolata. Nagyjából tíz percnek kellett eltelnie, hogy levonhassam ezt a következtetést. Tehát nem valami soknak. A "műtét" jelenetet például a Fűrész második részében egyszer már láthattuk. Csak ennél jobb kivitelezéssel. A történet ugyanaz: van egy elmebeteg pszichopatánk aki szadista játékokra kényszeríti az áldozatok a túlélés érdekében, csak éppen egy valóságshow keretein belül teszi ezt. Szóval aki a Fűrész filmeket látta, semmi újdonságra ne számítson. Teljességgel unalmas, vontatott, sablonszerű. Nulla vér, nulla feszültség. A játékok gyengék voltak, már amiket láttunk. Talán a fúrós jelenet ért valamit a repertoárban. A nyitás is szánalmas volt: egy modellszerződésért cserébe szilánkon járt az egyik szereplőnk és maró hatású anyag alá merült. Nagyon gyenge próbálkozás, bár az ötlet nem lett volna rossz, viszont a gyakorlatban nagyon elrontották. Így van ez az egész filmmel. Valamire vihette volna, de nagyon gagyi lett. Szó szerint. Alig vártam, hogy véget érjen. A karakterek idegesítőek, szürkék. Röviden: az egyik legrosszabb film amit láttam az utóbbi időben. A kérdésre a válasz: Nem! Nem rettegtem.