Közösség

Vélemény:

 

79 Mission: Impossible - Leszámolás - Első Rész

(2023)

A nevem Gond. Ethan Gond

 
cynicalrealist   2023.12.17 20:46
0

Az elejére teszem a végét: igen, a Mission: Impossible-filmek elbírják ezt a következő (két) részt is. Mert szeretjük. Mert azt kapjuk, amit megszoktunk. Mondjuk, a leszámolás akár utalhatna arra is, hogy a készítők leszámolnak a nézőkkel vagy azok jóindulatával, de lássuk be: legalább beletették azokat az erőfeszítéseket, amelyek pl. a Star Wars harmadik három részéből, nem beszélve a záróepizódot, hiányoztak. Azt persze meg kell jegyeznem, hogy az AI-ellenes filmekkel ugyanaz a probléma, mint az időutazásosokkal: nevezetesen, hogy fogalmunk sincs a technológia működéséről, így értelmes megoldást sem tudunk adni a problémákra 2023-ban. Nem mellesleg, itt van a film leggyengébb pontja: néha mindent ural az AI, néha meg „félrenéz”, ez nem konzekvens, és lássuk be, nem is logikus. Bár senki nem kérdezte, de azért elmondom: a film dilemmáját, nevezetesen, hogy Hayley Atwell vagy Rebecca Ferguson haljon-e meg, én sem tudnám eldönteni, szóval köszönöm az alkotóknak... dehogy köszönöm, én másképp döntöttem volna. A film mindenesetre profi, ez szerintem vitathatatlan. Végül mondanám, hogy várom a záró(?)epizód második részét, bár biztos vagyok benne, hogy Ethan Hunt győz, a világ pedig megmenekül. AI ide, AI oda. És ami a legfontosabb: bízom benne, hogy nem lesz több rész.