Nem vénnek való vidék (2007)

No Country for Old Men

uniterra   2020. 01. 20.

Oda a valosaghoz

Szoval.....nekem tetszett, de! A valosaggal itt-ott koszono viszonya sincs. Az ember nem menne vissza egy kokainos leszamolas helyszinere kivancsiskodni (hatha addigra ott lesznek a bunozok), a masik, a taska. Egy normalis ember nem flangalna ugyanazzal a taskaval, kivenne a penzt s atnezne. En varnek egy robbano patronra is. S tan meg a harmadik, az ember elindulna egy tavolabbi varosba s kulonfele bankokba berakna a penzt. A film ezert alapvetoen szemet huny az emberi ovatossag felett. A tobbi rendben van, jo szineszi alakitasok, jo dialogusok, jo cselekmeny szoves. Kicsit hulye a fohos, de hat istenem, ez Texas!

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Méltón kapta meg az Oscar díjat, mert előfutára volt egy új stílus egy új cselekményrendszer kialakulásának, ami még majd 10 év után is megállja a helyét. Olyan típusú film, amit ha először meg néz az ember nem érez semmi felemelőt, de később ahogy á... több»

Deku   2017. 07. 17.

Engem nem különösebben fogott meg ez a történet. A színészek jók voltak ezt elismerem de ezen kívül nem véltem felfedezni semmiféle extra dolgot. Nem fogott meg.

HETEDIK   2017. 11. 12.

Egy igazi gyöngyszem, persze nem mindenkinek való lassúsága és gondolkodásra késztetése okán. Itt semmit nem rágnak a szánkba, de persze nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy az apróbb utalásokat kitaláljuk. Így például mikor Bardem kisétál a nő házábó... több»

dailyfilmsan   2019. 07. 14.

Elég morbid a film. Komoly hangvétel jellemzi és elképedek még mindig h milyen durván jól megcsinálták a maszkosok a lőtt sebeket a hullákat és úgy mindent. Nagyon élethű a film. Tetszett, megéri megnézni szerintem.

hsanya182   2016. 10. 18.

A megszokott átlagos történet melyben a talált pénzt egy ember meg akarja tartani magának, persze ezért elkezd bújdosni mivel üldözik. A színészek alakítása és a szöveg nagyon hatásos, azért emelkedik ki a film a többi közül! Nekem mégis egyszer nézős, csak ezért a 3 csillag, többet ér!

Berto49   2017. 01. 07.

Már sokszor láttam, de mindig tud újat nyújtani ez a 2007-es film. Most például azt. hogy Josh Brolin is az egyik főbb szereplő a „Nyárutó”-ból, aki megtalálja a pénzestáskát, csak a bajusz meg az öltözet miatt nem ismertem meg, vagy például Woody Ha... több»

A könyvhöz hasonlóan a film eseménysorozata 1980-ban zajlik. A filmben látható számos fegyver viszont 1980-ban még nem létezett.

(dailyfilmsan )

Az Üzleti Bennfentesek 2018. januárjában írt cikke szerint egy pszichiátercsoport 400 filmet tanulmányozott és 126 pszichopatikus karaktert azonosított. Javier Bardem Anton Chigurh ábrázolását választották a pszichopata klinikailag leginkább pontos ábrázolásának.

(dailyfilmsan )

Ez volt az Oscar történelem második olyan filmje, ami megnyerte a legjobb film díjat úgy, hogy két ember osztozott az elismerésen (Ethan Coen és Joel Coen). Ezelőtt csak egy film, a West side story volt ugyanebben a cipőben. Ott Jerome Robbins és Robert Wise osztozott a díjon.

(dailyfilmsan )

Carla Jean az egyetlen olyan karakter, amely mindhárom főszereplővel beszél.

(dailyfilmsan )

Anton Chigurh shotgunjának hangtompítóját kifejezetten a filmhez készítette a rendezőpáros, ugyanis ilyen fegyver nem létezik.

(dailyfilmsan )

A film Marfában, Texasban készült javarészt pont abban az időszakban, amikor Paul Thomas Anderson Vérző olaj című filmjét készítette szintén Marfában. Egy nap Anderson tesztelt egy jelenetet, amivel nagy füstöt csinált, emiatt a szomszédban forgató Coen fivéreknek egész napra le kellett állniuk a forgatással.

(dailyfilmsan )

Annak idején annyira tetszett a film, hogy azonnal hozzáfogtam Cormac McCarthy regényének az elolvasásához is. A könyvben sem csalódtam. Remek könyv, kitűnő filmadaptáció készült belőle.

(Berto49)

A Rotten Tomatoes oldalán 93%-os értékelést kapott 270 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 56.helyén áll.

Javier Bardem a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

Tájalapú western, elgondolkodtató krimi, izgalmas thriller és szomorú dráma, jelentős társadalomkritikával kiegészülve. A Nem vénnek való vidék egy különleges film, mely túlmutat önmagán: izgalmas krimi és véres thriller mellett, mélyen elgondolkodtató dráma is sorsokról, illetve egy brutálisan kegyetlenné váló világról. Értékelésünk a 4 kategóriában: történet: 90%, rendezés: 90%, színészi teljesítmények: 75%, látvány: 70%, összesítve: 80%. több»