Nem vénnek való vidék (2007)

No Country for Old Men

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Méltón kapta meg az Oscar díjat, mert előfutára volt egy új stílus egy új cselekményrendszer kialakulásának, ami még majd 10 év után is megállja a helyét. Olyan típusú film, amit ha először meg néz az ember nem érez semmi felemelőt, de később ahogy átgondolja mit is látott összerakja a képet és elismeri a film komolyságát.

Deku   2017. 07. 17.

Engem nem különösebben fogott meg ez a történet. A színészek jók voltak ezt elismerem de ezen kívül nem véltem felfedezni semmiféle extra dolgot. Nem fogott meg.

hsanya182   2016. 10. 18.

A megszokott átlagos történet melyben a talált pénzt egy ember meg akarja tartani magának, persze ezért elkezd bújdosni mivel üldözik. A színészek alakítása és a szöveg nagyon hatásos, azért emelkedik ki a film a többi közül! Nekem mégis egyszer nézős, csak ezért a 3 csillag, többet ér!

Hetedik   2017. 11. 12.

Egy igazi gyöngyszem, persze nem mindenkinek való lassúsága és gondolkodásra késztetése okán. Itt semmit nem rágnak a szánkba, de persze nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy az apróbb utalásokat kitaláljuk. Így például mikor Bardem kisétál a nő házából és megnézi mindkét cipőtalpát tudjuk, a nőnek vége....habár nem láttuk. Nem véletlenül tarolt ez a film 2007-ben. Sokszor ridegebb a valóságnál és nyíltan kimondatja a szereplőkkel: egy aljas beteg világban élünk, ahol mindent a pénz és a kábszer ural, bár a kettő ugyanaz. És ha valaki könyörületes, mint Brolin karaktere a filmben, mikor visszament a férfihoz hogy vizet vigyen neki, az semmi jóra ne számítson....aki viszont olyan könyörtelen mint Bardem karaktere, az elsétál a végén és megússza....A szereplők parádésak, Bardem zseniális, de említsük meg a jó öreg Tommy Lee-t is, aki szívszorító fájdalommal az arcán tűri a rá zúduló emberi könyörtelenségeket, ami épeszű ember lévén döbbenetre és néha már kacajra kényszeríti, hisz mást úgysem tud tenni, ahogy fogalmaz: - Túlerőben vannak. Coenék legfontosabb filmje a Fargo mellett.

Berto49   2017. 01. 07.

Már sokszor láttam, de mindig tud újat nyújtani ez a 2007-es film. Most például azt. hogy Josh Brolin is az egyik főbb szereplő a „Nyárutó”-ból, aki megtalálja a pénzestáskát, csak a bajusz meg az öltözet miatt nem ismertem meg, vagy például Woody Harrelson, akit Bardem – ahogy a többieket is - hidegvérrel megöl. Azt tudom, hogy a film hatására a könyvet is elolvastam. Emlékeim szerint az is nagyon tetszett. Cormac McCarthy jó író, ez a regénye pedig kimagaslóan jó. Leginkább Bardem alakítása emlékezetes a GONOSZ szerepében. Ugyanakkor mennyire lehet sajnálni a „Biutiful”-ban, vagy a „Belső tenger”-ben! A rendező testvérpár „Fargo” c. filmjével együtt ez a két film a „best of Coen”.

Annak idején annyira tetszett a film, hogy azonnal hozzáfogtam Cormac McCarthy regényének az elolvasásához is. A könyvben sem csalódtam. Remek könyv, kitűnő filmadaptáció készült belőle.

(Berto49 )

A Rotten Tomatoes oldalán 93%-os értékelést kapott 270 kritika alapján.

(Bogi87 )

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 56.helyén áll.

(Bogi87 )