A maxikói határ közelében Llewelyn Moss (Josh Brolin) talál egy teherautót, néhány hullát, rengeteg kokaint és két millió dollárt. Vesztére Moss elteszi a pénzt, és ezzel a saját és a környékbeliek nyakára szabadít egy titokzatos idegent, Anton Chigurht (Javier Bardem). Anton ugyanis a… több»
Oscar-díjas film, ami ráadásul nem is dráma, hanem egy akció-kalandfilm. Nekem nagyon tetszett, izgalmas, pörgős film, és az akciók nagyon ütősek. A karakterek nagyon jók, de ez nagyrészt a színészeknek köszönhető. Javier Bardem hatalmasat alakított... több»
Egy igazi gyöngyszem, persze nem mindenkinek való lassúsága és gondolkodásra késztetése okán. Itt semmit nem rágnak a szánkba, de persze nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy az apróbb utalásokat kitaláljuk. Így például mikor Bardem kisétál a nő házábó... több»
Méltón kapta meg az Oscar díjat, mert előfutára volt egy új stílus egy új cselekményrendszer kialakulásának, ami még majd 10 év után is megállja a helyét. Olyan típusú film, amit ha először meg néz az ember nem érez semmi felemelőt, de később ahogy á... több»
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Javier Bardemet először talán az Ízek, imák, szerelmekben láttam, aztán az egyik Bond film főgonoszaként tett rám mély benyomást. Régóta meg akartam nézni ezt a filmet (főleg az ő alakítása miatt), és azt kell mondjam, ez a pasas zseniális színész. Hátborzongató az elmeháborodott gyilkos szerepében, bár ezzel a rendezőpárossal esélye sem volt mellényúlni, főleg azért, mert régi vágya volt velük dolgozni. Végletekig realisztikus, erőszakos, és nemcsak az akciójelenetek brutalitása miatt, hanem ahogyan bemutatja a mai romlott társadalmat. Ahogyan egy másik felhasználó is írta az oldalon, a való világban ritkán érvényesül a tipikus "hős" mentalitás, azonban annál inkább domináns, aki mindenáron elveszi amit akar, akár mások életét. Nincs a klasszikus értelemben vett happy end, mert a főhős (Josh Brolin), aki maga sem makulátlan, nem éri el a célját, nem tudja megmenteni a feleségét, azonban a rá vadászó pszichopata mindent túlél, akár egy csótány az atomtámadást, és a "munkáját" jelző hullák hada még a sokat tapasztalt nyomozót (Tommy Lee Jones) is visszavonulásra készteti. Talán egy a film elején elhangzó párbeszéd jellemzi a legjobban a hangulatot: – Ha nem jönnék vissza, mondd meg anyámnak, hogy szeretem! – De anyád már meghalt... – Akkor majd megmondom én. Kegyetlenül mutatja meg, milyen is az élet valójában, lerombol minden sztereotípiát, itt aztán tényleg nincs rózsaszín szemüveg, csak rengeteg hulla.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Nem túlzás azt állítani, hogy a 2000-es évek egyik legjobb, legbrutálisabb és legrealisztikusabb akció-drámája. A Coen testvérek keményen odavágtak a zsánereknek és sablonoknak; a jelenetek brutalitásában, párbeszédeiben, erkölcstelenségében és karaktereiben bőven felveszi a versenyt akár egy Tarantino filmmel is. A film számba se veszi a sablonokat; nincs világmentés, felesleges szerelmi szálak és happy end. Hősi cselekedetek helyett van egy rakás piszkos pénz és kábítószer, amit főhősünk is gátlástalanul meglovasít, és ezzel olyan pszichopata antagonistát szabadít magára, aki szétszedi a boldog befejezés illúzióját, és saját happy endet csinál magának. A film igazi erejét a karaktereinek valós, önző, de mégis logikus érdekei határozzák meg: meggazdagodni és élve megúszni. Márpedig ez a valóságban nem jár mindenkinek, különösen a főhős típusú karaktereknek nem, ezért is kapta meg eme film "gonosza" a maga "megérdemelt" happy endjét.
A film összbevétele 171 627 166 dollár volt (imdb.com).
A könyvhöz hasonlóan a film eseménysorozata 1980-ban zajlik. A filmben látható számos fegyver viszont 1980-ban még nem létezett.
(dailyfilmsan)Az Üzleti Bennfentesek 2018. januárjában írt cikke szerint egy pszichiátercsoport 400 filmet tanulmányozott és 126 pszichopatikus karaktert azonosított. Javier Bardem Anton Chigurh ábrázolását választották a pszichopata klinikailag leginkább pontos ábrázolásának.
(dailyfilmsan)Ez volt az Oscar történelem második olyan filmje, ami megnyerte a legjobb film díjat úgy, hogy két ember osztozott az elismerésen (Ethan Coen és Joel Coen). Ezelőtt csak egy film, a West side story volt ugyanebben a cipőben. Ott Jerome Robbins és Robert Wise osztozott a díjon.
(dailyfilmsan)Anton Chigurh shotgunjának hangtompítóját kifejezetten a filmhez készítette a rendezőpáros, ugyanis ilyen fegyver nem létezik.
(dailyfilmsan)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »