Nem vénnek való vidék

No Country for Old Men

A könyvhöz hasonlóan a film eseménysorozata 1980-ban zajlik. A filmben látható számos fegyver viszont 1980-ban még nem létezett.Szerző: dailyfilmsan

Az Üzleti Bennfentesek 2018. januárjában írt cikke szerint egy pszichiátercsoport 400 filmet tanulmányozott és 126 pszichopatikus karaktert azonosított. Javier Bardem Anton Chigurh ábrázolását választották a pszichopata klinikailag leginkább pontos ábrázolásának.Szerző: dailyfilmsan

Ez volt az Oscar történelem második olyan filmje, ami megnyerte a legjobb film díjat úgy, hogy két ember osztozott az elismerésen (Ethan Coen és Joel Coen). Ezelőtt csak egy film, a West side story volt ugyanebben a cipőben. Ott Jerome Robbins és Robert Wise osztozott a díjon.Szerző: dailyfilmsan

Carla Jean az egyetlen olyan karakter, amely mindhárom főszereplővel beszél.Szerző: dailyfilmsan

Anton Chigurh shotgunjának hangtompítóját kifejezetten a filmhez készítette a rendezőpáros, ugyanis ilyen fegyver nem létezik.Szerző: dailyfilmsan

A film Marfában, Texasban készült javarészt pont abban az időszakban, amikor Paul Thomas Anderson Vérző olaj című filmjét készítette szintén Marfában. Egy nap Anderson tesztelt egy jelenetet, amivel nagy füstöt csinált, emiatt a szomszédban forgató Coen fivéreknek egész napra le kellett állniuk a forgatással.Szerző: dailyfilmsan

Annak idején annyira tetszett a film, hogy azonnal hozzáfogtam Cormac McCarthy regényének az elolvasásához is. A könyvben sem csalódtam. Remek könyv, kitűnő filmadaptáció készült belőle.Szerző: Berto49

A Rotten Tomatoes oldalán 93%-os értékelést kapott 270 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 56.helyén áll.Szerző: Bogi87

Javier Bardem a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.Szerző: mamiéstöti2

Carter Burwell összesen 16 percnyi zenét készített a filmhez.Szerző: SódóGA

Javier Bardem az első olyan spanyol színész, aki elnyerte az Akadémia Oscar-díját (2008).Szerző: SódóGA

A forgatás egyik váratlan többletköltségét az jelentette, hogy a sminkes stáb nagyon drága művért vásárolt. Ennek az volt az oka, hogy az eredeti művér cukorral készül, és így a halottakat játszó statisztáknak rengeteg rovarral kellett volna megküzdeniük a sivatagban, míg a drágább művér nem vonzza a legyeket és bogarakat. Szerző: SódóGA