Közösség

Vélemény:

 

86 Halott vagy

(2019)

Halott vagy

 
harnas1207   2022.01.18 12:09
0

Sajnos én nem tudom hova tenni a látottakat. Azt értem, hogy a groteszk helyzet és a morbid szereplők olyan ingerhatást érnek el a nézőnél, hogy az akaratlanul is ráugrik a sorozatra. De már a történet is annyira valószerűtlen, hogy lehetetlen komolyan venni. A játékidő 80%-a sírás és kiborulás, a többi meg női vígjátékos humor. Valami azonban mégis működik benne, talán a színészi játék vagy az erős karakterek, nem tudom. A cselekmény sablonos lezárást sejtet, de helyette gagyi csavar érkezik, amit elképzelésem sincs, hogyan tudnak tovább csűrni a második évadban. SPOILER! Bár sokan a gyász és lelkiismeret okozta őrület csodálatos megjelenítése miatt magasztalják a sorozatot, számomra mégsem jön ez át. Mivel az alaphelyzet egyenesen röhejes, így nem tudom Judy tetteit átérezni. Ellenben látom, hogy zsák a foltját: két rettenetesen undorító emberi lény egymásra akad. A kiállhatatlan iszákos hárpia, akinek kell egy irányítható barátnő és a megrögzött hazudozó, aki lop, csal, hazudik, csak hogy a képzeletbeli világában boldog legyen. Ezt a tragikomédiát tökéletesen hozza a sorozat, de úgy érzem, ezt csak én látom bele, a rendezők nem ezt akarták sugallni.