Közösség

Vélemény:

 

64 Black Adam

(2022)

Black Adam

 
Gábor390920   2022.12.23 18:11
0

Lassan már követni sem tudom a DC Filmes Univerzumának a filmjeit. Van-e köztük kapcsolat, vagy különállónak számítanak, aztán ennek a filmnek a végén megjelenik Henry Cavill, mint Superman, majd pár héttel később olvasom, hogy végül nem játssza már többet ezt a karaktert, új univerzumépítés kezdődik majd James Gunn-nal. Rendben. Ez s film Black Adam eredettörténetét hivatott bemutatni, valamint visszatérésének okán egy másik szuperhőscsapat is bemutatkozik, akiknek az a dolga, hogy megállítsák a bosszúszomjas izomkolosszust. A filmből kiderül még, hogy ez akár a Shazam spin-off filmjének is tekinthető, hiszen Adamnek is varázslók segítettek (közvetve) erejének megszerzésében, még olyan 5000 évvel korábban. Mivel az új szuperhőscsapatot még nem láttuk, ezért szükség lenne háttér-információkra a karakterekről, amelyek a filmben elég felületesen vannak jelen. (A képregényrajongók biztosan jobban ismerik a karakterüket, de aki csak a DC-filmeket nézi, annak újszerűen hatnak az új szereplők.) Egyedül talán Dr. Fate karaktere volt az, aki igazán megfogott, és tartogat még érdekes történetet, amelyet el lehetne mesélni. Összességében egynek elment a film, a CGI egy kicsit sok volt számomra, de ezt elengedtem, és próbáltam a rombolások között a történetre is figyelni.