Közösség

Vélemény:

 

79 Fuss

(2020)

Hátborzongató mami

 
Gábor390920   2022.02.22 19:49
2

Korábban láttam a mozikban az előzetesét a filmnek, de aztán nem tudom, hogy bemutatták-e nálunk is, mindenesetre rábukkantam a Netflixen, és rögtön megnéztem. A film nézése közben rögtön Gypsy Rose Blanchard és édesanyja esete jutott eszembe, ahol hasonló szituáció állt fenn. Az édesanya évekig mérgezte egészséges lányát, majd a kamaszkorában megismerkedett egy fiúval, akivel kitervelték az anya meggyilkolását. Ez a történet sokkolta a világot, hiszen a környezetük nagyon kedvelte az édesanyát és beteg lányát. Ebben a filmben anya és lánya egy városon kívüli területen él, a lány otthon tanul és szedi nap mint nap a gyógyszereit a betegségeire. Idővel kezd rájönni, hogy valami nincs rendben, és megpróbál szabadulni édesanyja fojtogató "szeretetétől", viszont ez súlyos tettekre készteti az amúgy sem ártatlan nőt. Sarah Paulsont az Amerikai Horror Storyban ismertem meg, ahol több évadon keresztül alakított különböző karaktereket, így ebben a szerepben is hozta a formáját, remekül alakítja a megszállott édesanyát. A filmvégi csavar itt is megdöbbentheti a nézőt, ugyanakkor elgondolkodhat rajta, hogy ő mit tett volna a lány helyében.